דימום השתרשות – כיצד מבדילים בינו לבין המחזור?

סימני הריון

דימום השתרשות או כפי שאנשים מסוימים קוראים לו דימום השרשה, הוא איזשהו סימן שבעצם נקלט הריון. לרוב, גם תרגישי בסימני הריון בשלב זה. בחודשים בהם מנסים להכנס להריון המתח גדול. במידה ואת מנסה להכנס להריון בתקופה זו את ודאי מעוניינת לקבל כל אינדיקציה לגבי מהם הסיכויים שאכן נכנסת להריון החודש. את ודאי מחפשת סימנים להריון, בודקת בפורומים, מתייעצת וכו'.

דימום השרשה

אחד הסימנים יכול להיות דימום השרשה המעיד על השתרשותו של העובר ברחם אבל גם הוא, כמו סימנים להריון  אחרים יכול לבלבל אותנו ולגרום לנו לחשוב שהסימן קשור בכלל לקבלת המחזור החודשי.

אז מהו דימום השתרשות ואיך מבדילים בינו לבין המחזור החודשי? אם אתם מעוניינים לקרוא מה משפיע על סיכויי הכניסה להריון קראו את הפוסט הזה.

יכול להיות שאת בהריון? – כנסי אל מחשבון ההריון

מה זה בעצם דימום השתרשות?

דימום השרשה הוא דימום שיגיע לרוב כמספר ימים לאחר ההשתרשות של העובר ברחם האישה, לרוב במהלך שבוע 3  להריון (שבועות ההריון מתחילים להספר החל מהשבוע הראשון שלאחר המחזור האחרון).

מחזור חודשי ודימום השתרשות – מה דומה ומה שונה?

דימום השתרשות מתחיל לרוב כהפרשה חומה, לעיתים קצת דמית. זאת, בניגוד למחזור חודשי שהוא דמי ואדום.הבדל נוסף בין דימום ההשרשה לבין המחזור החודשי הוא שדימום המבשר על השתרשות יבוא וייעלם כלעומת שבא. הוא ייעלם לרוב לאחר כמה שעות או יום יומיים. לעומתו, מחזור חודשי מגיע, ונשאר לכמה ימים לפחות. אישה שרגילה לקבל מחזור תדע מייד להבחין בהבדלים ביניהם.

דימום השתרשות

דימום השתרשות ייראה דמי, או בצבע חום

דימום השתרשות יכול להיראות גם כמו התחלה של מחזור. שמענו גם על דימומי השרשה שהיו חומים כהים. שמענו גם על חומים בהירים. בכל מקרה, אם הדימום נפסק תוך יום או יומיים ככל הנראה מדובר על ההשתרשות ולא על מחזור חודשי.

במידה ואת חושבת שהבחנת בדימום השתרשות אל תסמכי רק על כך ותסיקי שאולי מדובר בהריון – מומלץ לבצע מס' ימים לאחר ההבחנה בדימום ההשתרשות בדיקת הריון ביתית או בדיקת דם לגילוי הריון.

דימום רק בניגוב בשירותים

יש נשים שמספרות שדימום ההשרשה הופיע רק כאשר ניגבו לאחר ביקור בשירותים. כלומר, שהדימום לא הכתים תחתונים או פד. יש כאלו שאמרו שכן היה הכתמה של פד. יש בנות שמספרות על דימום של כמה שעות, ואחרות של יום ויומיים.

אצל כל אחת הדימום יופיע (או לא יופיע כלל) בצורה שונה. הכי מומלץ לקחת אויר, לחכות בסבלנות כמה ימים ולעשות בדיקת הריון. זאת, כדי לדעת בוודאות אם הדימום או ההפרשה הם סימן של התחלת מחזור, או מעידים על תחילתו של הריון.

במידה ואתם רוצים לדעת איך להגדיל את הסיכוי להכנס להריון קראו את הפוסט הזה

למידע כללי על הקפאת ביציות מאת ד"ר גיא גוטמן קראו את הפוסט הזה

למידע על דימום השרשה באתר כללית

Share This Post
Have your say!
40

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.