סימני הריון, האם את יודעת לזהות מהם סימנים שיכולים להעיד שאת בהריון? });

סימנים להריון – איך מזהים?

14

סימני הריון

סימני הריון יכולים להיות רבים, ויכולים לא להופיע כמעט בכלל בתחילת ההריון או ממש כאשר נכנסים להריון.

לא פשוט לנבור באתרי אינטרנט (לא חסרות תוצאות בנושא "סימני הריון"),  ולחפש בין הררי המידע ולבדוק האם את "סובלת" מאותם סימני הריון המוזכרים ברחבי האינטרנט.

סימני הריון

בנוסף, נורא קל להתבלבל בין סימני מחזור לבין סימני הריון. אז מהם סימני הריון ראשונים שיכולים להעיד על כך שאת אכן בהריון ולא נמצאת לפני קבלת המחזור החודשי בעצם?

סימני הריון

סימני הריון הנמצאים מטה רלוונטיים החל משבוע לאחר מועד ההתעברות ובחודשי ההריון הראשונים (במידה והבחנת בדימום קל וטרם קיבלת מחזור, מוזמנת לקרוא את הפוסט על דימום השתרשות)

חושבת שאת בהריון? כנסי למחשבון הריון ובדקי תאריך לידה משוער

סימני הריון

סימני הריון – איחור במחזור

כשבודקים סימנים להריון דבר ראשון, כמובן, צריך לבדוק איחור במחזור. במידה והמחזור מאחר בצורה משמעותית מומלץ לקנות בדיקת הריון ביתית, אשר אמורה לזהות את הורמון ה – HCG אשר נמצא בגופך.

סימני הריון

עדיף תמיד לבצע את בדיקת ההריון הביתית עם השתן הראשון של הבוקר, מכיוון שבשלבים ראשונים של ההריון כמות ההורמון בגוף הנה קטנה ולכן כדי לתת לבדיקה את האופציה האופטימלית להצגת תשובה מדויקת, מומלץ לעשות זאת עם השתן הראשון, על הבוקר.

סימנים הריון

במידה ואינך מקבלת מחזור וגם תוצאות הבדיקות הביתיות ממשיכות להראות תוצאות שליליות גם כשבוע לאחר האיחור במחזור – מומלץ להתייעץ עם רופא, ייתכן שמדובר בתופעה אחרת הדורשת התייחסות.

סימני הריון נוספים

רגישות או כאבים בשדיים

בשלבי הריון מוקדמים עלולה להופיע רגישות בשדיים – נפיחות, מלאות, השדיים עלולים להיות גם כואבים או סתם רגישים למגע. סימן זה יכול להופיע אפילו לפני האיחור במחזור.

סימני הריון

קושי לישון

נשים רבות מספרות שאצלן סימנים להריון כללו קשיים בשינה. חלקן מספרות שכאשר נכנסו להריון חשו קשיים להרדם, או שחוו התעוררויות מוזרות באמצע הלילה. (זאת גם לעיתים לפני שגילו שהן בהריון)

כאבים או דקירות בבטן (ותחושות עקצוץ,דפיקות קלות), שלשולים או בעיות בקיבה

נכון, כאבים או דקירות בבטן לרוב מורגשים גם לפני קבלת מחזור, לכן כאבים כאלו עלולים לבלבל נשים ולגרום להן לחשוב שמדובר בכאבים לקראת מחזור.

לרוב הכאבים או הדקירות בבטן, במידה ויהיו לך ואת בהריון, יחושו מעט שונה מאשר אלו שלפני מחזור. בנוסף, הרבה נשים שנכנסו להריון מספרות שממש לפני שהיה אמור להגיע המחזור הן חוו שוני ביציאות – שלשולים ולעיתים גם עצירות.

סימני הריון

בטן נפוחה וגזים

לעיתים סימני הריון ראשונים יכולים לבוא לידי ביטוי בצורת בטן נפוחה. לא בגלל העובר שגדל, אלא בגלל הורמונים בגוף בתקופת ההריון. בטן נפוחה יכולה להופיע גם בשלבים מאוד מוקדמים של ההריון. גם כאן, אפשר בקלות להתבלבל עם המחזור, יש לבדוק סימנים נוספים פרט לזה. בנוסף, נשים רבות מספרות שחוו תקופה של גזים בשבועות הראשונים להריונן.

הפרשות מוגברות/כתמים או דימום המעיד על השתרשות העובר ברחם

כאשר הפקק הרירי מתהווה, בימים הראשונים ובשבועות הראשונים להריון אז עלולות להופיע לעיתים הפרשות מוגברות מהנרתיק. כנ"ל לגבי כתמים קלים/דימום קל שעלול להגיע כתוצאה מהשתרשות העובר ברחם.

יש נשים שמספרות שלא נתקלו כלל בהפרשות, ויש כאלו שמספרות שחוו דימום של יום או יומיים, או כתמים חומים והפרשות חומות במשך יום עד מס' ימים. בכל אופן, במידה ומופיע לך דימום לא צפוי ואת לא בטוחה – מומלץ להתייעץ עם רופא בנושא.

שינויי מצב רוח קיצוניים

אם פתאום את עצבנית נורא, פתאום רגישה נורא, פתאום עייפה נורא ייתכן שזהו סימן ראשון להריון.

נכון, לעיתים (וכמעט תמיד!) אלו סימנים של המחזור המתקרב ולעיתים – של הריון. איך תדעי? כמובן, בדקי גם את הסימנים האחרים וראי אם לשינויי מצב הרוח מצטרפים עוד סימני הריון שמנינו כאן.

עייפות

חולשה ועייפות הם סימנים ראשונים מובהקים להריון, פה אין קשר למחזור (אלא אם כן את תמיד עייפה לפני מחזור, מה שלא קורה לרוב הנשים..), אז כן, עייפות היא חלק נכבד מכל ההריון, כבר משלביו הראשוניים.

תחשבי על זה: יש צורך בהרבה אנרגיה על מנת להתחיל לייצר אדם חדש!

סימנים להריון

בחילות

יש נשים שכבר בשבועות הראשונים להריון חשות בחילה או סלידה מריחות מסוימות. יש נשים שתסבולנה מבחילות גם לאורך השליש הראשון של ההריון, ויש כאלו שיעברו את ההריון ללא בחילות כלל – עניין של מזל.

הרגלי אכילה שונים מהרגיל

ישנן נשים שלפתע יהיו חסרות תאבון באופן כללי, או לחלופין בעלות תיאבון מוגבר, חלק אחר מהנשים יחושו סלידה ממאכלים שתמיד אהבו, שהריח יפריע להן פתאום, או שפתאום יחשקו בדברים שהסביבה ממש לא תבין, כמו למשל נשים שמספרות שפתאום נורא התחשק להן כרוב או גזר!

לסיכום

סימנים להריון יכולים להתבטא בצורה שונה אצל כל אישה ואישה ואין אישה אחת שרלוונטיים לה כל הסימנים להריון.

כל אישה חווה סימנים אחרים, חלק חוות את כולם, חלק מהנשים בתחילת הריון לא חוות אף אחד מהם, וחלק מהנשים חוות חלק מסימני ההריון שציינו בכתבה מעלה.

אם את מרגישה שאת לא בטוחה – מומלץ מאוד לקנות ערכה ביתית לזיהוי הריון, ובמידה ויצאה חיובית – כדאי גם לאשש זאת באופן ודאי בבדיקת דם בקופת החולים. איך נכנסים להריון?

הערה: במידה ואת חושבת שאת סובלת מסימנים להריון שציינו כאן וביצעת בדיקת הריון ביתית וקיבלת תשובה שלילית, לא תמיד משמעות הדבר שאינך בהריון.

לעיתים לוקח זמן עד שבדיקת ההריון הביתית מזהה בוודאות הריון, מכיוון שלעיתים בשלב מוקדם של ההריון כמות הורמון ההריון הנבדק בשתן (beta HCG) הנה קטנה מדי על מנת שהבדיקה תזהה הריון.

במידה וקיבלת תשובה שלילית בבדיקה הביתית לאחר/לפני איחור במחזור, נסי שוב מס' ימים לאחר מכן.

לרוב בדיקות ההריון הביתיות תראנה תוצאות חיוביות לא לפני 3-4 ימים לפני המועד בו אמור להגיע המחזור החודשי. בנוסף, מומלץ לבצע את בדיקת ההריון הביתית עם השתן הראשון של הבוקר שבו הריכוז הגבוה ביותר של הורמון ההריון.

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share.

14 תגובות

 1. כשבוע לפני מועד קבלת המחזור היו לי סחרחורת, חולשה, חוסר תיאבון וקצת בחילות, היה לי יובש נורא והייתי צריכה להתפנות כל רבע שעה בערך גם אם לא שתיתי בכלל, החזה שלי היה רגיש וגדל כמו בתחילת הריון- הפטמות גדלו וכו'… והייתי עייפה כל הזמן ככה זה נמשך בערך שבוע ואתמול קצת לפני הזמן שהייתי אמורה לקבל מחזור קיבלתי, ויש לי דימום וקצת כאבים שהם היו גם בשבוע קודם ורציתי לשאול האם יש סיכוי שזה הריון? למרות שלכאורע נראה שקיבלתי אבל כל התסמינים שאמרתי קודם עדיין ממשיכים והחזה שלי עדיין גדול… יש סיכוי?

 2. שלום, קבלתי מחזור ב 24/6 והסתיים ב 4/7 היה לא סדיר, קיימנו יחסי מין אני ובעלי ב 7/7 ואחר כך, אני מרגישה כאבי בטן, נפיחות בבטן ודקירות בבטן תאבון מוזר לאכול, האם יש סיכוי שאני בהריון או צריך להמתין למועד המחזור תודה

 3. אני בת שבע עשרה .
  קיימתי יחסי מין לא מוגנים עם החבר שלי ויום למחרת התחילו לי בחילות
  האם אני בהיריון?

  • היי , המחזור של איחר ב 4 ימים
   ולאחר מכן קיבלתי ,
   דימומים במשך 3 ימים ,
   מתלווים בכאבי בטן
   התכוצויות בבטן התחתונה ..
   עשיתי בדיקת היריון
   ביתיות ויצא שלילי
   האם יש סיכוי להיות בהיריון
   אשמח לקבל תשובה

   ….

 4. שכבתי עם אקס שלי לפני שלוש שבועות עם קונדום והוא לא נקרא והוא יצא מתוכי חמש דקות לפני שהוא גמר אבל עדין זה מלחיץ אותי שאני בהריון כואב לי קצת הבטן אני לפני מחזור
  וכואב לי השד השמאלי והשרירים בבטן התחתונה כואבים

 5. היי , אני ובן הזוג שלי קיימנו יחסי מין ללא אף דבר המונע להיכנס להריון , יום אחרי שניגמר לי המחזור .
  המשיך לרדת לי דם עוד ארבעה ימים ..
  יש לי בחילות בבוקר , ובחילות כשאני מריחה דברים הקשורים במזון .
  כאבי בטן מוזרים כשיש לי לפני מחזור ואני לא אמורה לקבל בשלושה שבועות הקרובים . לפעמים דקירות קטנות בבטן והרגשה שהבטן מתמתחת . עייפות וחוסר כוח לקום מהמיטה במהלך היום . יש סיכוי שאני בהריון ?

 6. טלאור אדרי on

  שלום בנות,
  אני נמצאת שבוע וחצי לפני מחזור, החזה שלי התנפח ורגיש למגע וטיפה כאב קצת בתחילת השבוע, האם זה יכול להעיד על היריון?

 7. שלום לכולן
  ילדתי לפני חודש ושלוש שבועות ואחרי הדמם של הלידה היה לי מחזור ראשוני שנמשך 10 ימים ושמונה ימים אחרי שנגמר קיימתי יחסים .. זאת אומרת 18 ימים עברו מיום קבלת המחזור עד קיום היחסים חשוב להוסיף שלפני קיום היחסים שמתי נר גלוואן למניעת הריון הוא מונע לא במאה אחוז .. השאלה שלי היא האם קיים סיכוי שנכנסתי להריון ..?

 8. היה לי מחזור של יומיים ואחר כך הפרשות חומות עם ריר השדיים שלי כואבים יש לי גם בחילות גזים ודקירות בהטן העליונה ומדום מה אני מתעוררת כל הזמן באמצע נלילה תמיד וגם חלומות כמעט כל יום אירוטיים חח אני לא יודעת אבל יש מצב אני בהריון?

 9. שלום יש לי שאלה ממש לאחר שסיימתי מחזור אני ובעלי נסינו להכנס להריון התחלנו לא לשמור ולאחר כמה ימים התחלתי להרגיש כאבים בבטן פיפי ללא הפסקה קצת אדמת כשמנגבים האם יכול להחות שאפשר להכנס להריון ישר אחרי מחזור?

 10. שלום, לפני שבועיים בזמן הפוריות קיימנו יחסים. מתחילת השבוע מגרד לי כל הגוף ללא פריחה ועכשיו ראיתי הפרשה חומה. אני עייפה מאוד ויש לי סחרחורות. המחזור אמור להגיע עוד יומיים. יכול להיות שאני בהריון?

 11. Pingback: איך נכנסים להריון?

 12. הי,

  אני בהריון ורק 10 ימים אחרי האיחור של המחזור קיבלתי תשובה חיובית בבדיקה שעשיתי בבית. ממליצה לך לחכות יום יומיים ולעשות עוד בדיקה, ובמקביל לבקש מהרופא שלך הפניה לבדיקת דם של הריון. בבדיקת דם יש תוצאה ודאית.

 13. שלום לכן.
  מאחר לי המחזור ב-7 ימים , וימים האחרונים יש לי עיפות,סחרחורות ,בחילות ,כאבים בבטן התחתונה כמו דקירות כאלה.
  והיום הייתה לי הפרשה חום עדין ..
  עשיתי שתי בדיקות הריון ביתיות וזה יצא שלילי.
  מה עליי לעשות כדי ךבדוק עם אני בהריון?!

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.