קורפוס קולוסום בסקירה שניה

קורפוס קולוסום

לפני שבועיים הייתי בסקירת מערכות מאוחרת, מה שנקרא "סקירה שניה". הלכתי למומחה רציני במיוחד בעל מוניטין רציני בתחום המיילדותי. הוא בדק את איזור המוח ואמר שאינו רואה חלק מהקורפוס קולוסום. כמובן רצתי לגוגל ולכמה שיותר אתרים. שם ראיתי שעיקר הבעייתיות בקורפוס קולוסום זה אם האיזור דק מדי, עבה מדי, או שחלק ממנו אינו קיים (ולכן אינו נראה בסקירת המערכות. לפני שאמשיך לספר את הסיפור שלי, כמה מילים רגע על הקורפוס קולוסום:

כפיס המוח קורפוס קולוסום

קורפוס קולוסום – "כפיס המוח"

מהו בעצם הקורפוס קולוסום? בשמו השני "כפיס המוח" הוא בעצם האיזור המחבר בין שתי ההמיספרות במוח. מתוך ויקיפדיה: יש לו תפקיד משמעותי בתקשורת של מערכת העצבים. פגיעה בכפיס המוח יכולה להשפיע על התפקוד הקוגניטיבי של האדם. לקריאת הערך המלא בויקיפדיה

בגדול, קורפוס קולוסום תקין הוא דבר הכרחי להיות האדם מתפקד בצורה תקינה קוגנטיבית, מוטורית וכו'. (לפי מיטב הבנתי).

הרופא אמר "אני לא רואה חלק מהקורפוס קולוסום למרות שאני מאמין שהוא שם"

הרופא בדק ובדק וראה את כל איזורי המוח בצורה תקינה, כולל המוח הקטן, חדרי המוח היו תקינים הכל. לגבי הקורפוס קולוסום הוא אמר שהוא לא בטוח. יש לו ספק. הוא אמר שהוא לא מצליח לראות חלק ממנו כמו שצריך. יצאתי ממנו בוכה. השורה התחתונה שלו הייתה שהוא רואה חלק מהקורפוס קולוסום ואת חלקו האחר הוא אינו מצליח לראות. שאלתי מה זה אומר. הוא אמר שהוא מאמין שכולו נמצא אך אינו יכול בשלב זה להתחייב על כך. הוא המליץ שאחזור עוד 3 שבועות לביקורת אצלו ואז ננסה לראות אותו שוב. הלכתי הביתה עם המון חששות, הרבה בכי והרבה קריאה בגוגל שנמשכה פעמים רבות אל תוך הלילה (קראתי גם בעברית וגם באנגלית כל מה שידי הצליחה למצוא בדבר איזור הקורפוס קולוסום).

קורפוס קולוסום דק או עבה

ממה שאני הבנתי מהרבה מאוד קריאה באינטרנט, הבעיות העיקריות הן שהקורפוס קולוסום דק או עבה, או שחלקו אינו קיים. חזרתי לרופא לאחר 3 שבועות והוא אכן הצליח לראות את החלק שלא הצליח לראות קודם. אמר לי "עכשיו אני רואה את כולו". אמר שעדיין הוא לא שקט במאה אחוז ולכן גם ממליץ על MRI לעובר בשבוע 32. מצד אחד יצאתי יותר רגועה ומצד שני עדיין "בחשדות". כשיש ממצאים לא חד משמעיים בהריון ובסקירת מערכות זה נורא מלחיץ. אין לך כ"כ מה לעשות עם המידע הלא חד משמעי שאתה מקבל בתור הורה לעתיד. את ה – MRI אנו אמורים לבצע בעוד יומיים ולכן אמשיך את הפוסט הזה אחרי שאקבל את התוצאות של ה – MRI לעובר.

הכותבת היא בת 32, בהריון ראשון.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.