שבוע 4 להריון

שבוע 4

במהלך שבוע 4 להריון חלק מהנשים כבר יוכלו לקבל תוצאה חיובית כאשר יעשו בדיקת הריון ביתית. גם אם ביצעת בדיקה וקיבלת תוצאה שלילית – אל ייאוש. בשלב זה כמות הורמון ה – HCG בשתן עלולה עדיין להיות נמוכה ולכן ייתכן שאת כן בהריון ושבדיקות ההריון הביתיות עדיין לא מזהות זאת.למידע על שבוע 5 להריון, למידע על שבוע 6 להריון, לחישוב מועד הלידה המשוער במחשבון הריון

בנוסף, במידה וערכת בדיקת הריון ביתית של כמה חברות שונות ובאחת מהן קיבלת תשובה חיובית ובאחרות שלילית – את יכולה להסיק מזה שאת בהריון. מדוע באחרות התוצאה יצאה שלילית? כיוון שהנייר הסופג של החברות השונות שונה וכך גם רגישותו לזיהוי ההורמון HCG, כמות ההורמון מאוד נמוכה בהתחלה ולכן לא כל הבדיקות מצליחות לזהותו ממש בתחילת ההיריון. רוצה לדעת מה קורה בשבוע 5, או בשבוע 6 להריון?

גם אם קיבלת רק תשובות שליליות, נסי שוב בעוד מס' ימים והקפידי לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר אשר מכיל את הכמות המרוכזת ביותר של הורמון ההריון. כך תגדילי את הסיכוי לקבל תשובה מדויקת לשאלה האם את בהריון או לא. מהם סימני הריון ראשונים?

מהו דימום השתרשות?

 

שבוע 4 – מה חשוב לדעת?

החל מעתה, העובר מתחיל להווצר וחשוב לתת לו את הסביבה האופטימלית להתפתחות תקינה

נשים רבות לא יודעות זאת, וגם מאוד קשה להתחבר לעובדה שאת כרגע מייצרת חיים חדשים בתוכך כשעוד לא רואים ובקושי מרגישים משהו, אבל דווקא התקופה הראשונה של ההריון (12 השבועות הראשונים להריון) היא הקריטית ביותר מכיוון שבה נוצרים איברי העובר ונעשית הבניה המשמעותית של כל התאים והאיברים, לכן חשוב שתשמרי על עצמך ולא תתקרבי לאנשים חולים, הדבקות במחלות מסוימות בשלבי ההריון הראשונים עלולה להיות קריטית. חשוב גם להמנע מקרבתם של מעשנים, במידה ואת מעשנת – מומלץ להפסיק. חשוב גם לצרוך חומצה פולית אשר מחקרים מצאו שהנה מסייעת להפחתת המומים בעמוד השדרה ובמוח העובר.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,35

 

חודש 9
36,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

צריכת קפאין בהריון שבוע 4

קפאין הנו חומר אשר עובר דרך השיליה אל העובר ולעובר אין יכולת לסננו. מומלץ לא לצרוך אלכוהול כלל, לא במהלך שבוע 4 להריון ולא בכלל. בנוסף, מומלץ מאוד לא לעבור צריכה של כמות מסוימת של צריכת קפאין ביום בזמן ההריון (קפאין נמצא לא רק בקפה, אלא גם בתה, שוקולד ועוד). ע"פ המלצת משרד הבריאות הישראלי יש להמעיט ככל הניתן בצריכת מוצרים המכילים קפאין מכיוון שהקפאין מעלה את לחץ הדם ומאיץ את הדופק. בנוסף הקפאין הנו חומר משתן שעלול לגרום לאישה בהיריון לאובדן נוזלים. המלצת משרד הבריאות הנה לא לצרוך יותר משלוש כוסות ביום של קפה או תה (ביחד, לא כל אחד בנפרד), כנ"ל לגבי קולה ומשקאות נוספים המכילים קפאין. גם בשוקולד יש קפאין, לכן מומלץ לא להפריז גם בצריכתו. כמה קפה מותר לצרוך בהריון?

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 4 להריון?

לבצע בדיקת הריון ביתית, במידה ועדיין לא ביצעת.

לאמץ הרגלי תזונה, אכילה ושתיה נכונים

להתחיל לקרוא באינטרנט ובספרות כל מה שצריך לדעת בנושא ההיריון ומומלץ לחפש ספר הריון טוב שילווה אתכם במהלך ההריון.

לחפש רופא שיערוך עבורך את מעקב ההריון וגם ייתן לך הפניה לבדיקות דם לאישור ההריון.

להתחיל (במידה ועוד לא התחלת) ליטול חומצה פולית (ההמלצה היא ליטול כשלושה חודשים לפני הכניסה להריון ולהמשיך גם לאחר הכניסה להריון)

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.