בדיקת הריון – מה היא בודקת בעצם?

שבוע 10

מה בודקת בדיקת הריון ביתית?

בדיקת הריון

בדיקת הריון היא לא סתם עוד בדיקה. זו בדיקה שאת חושבת עליה כ"כ הרבה – לבצע כבר או לחכות עוד יום? לא חבל על הכסף? תוהה מתי במהלך החודש כבר כדאי לך לקנות אחת, זו שאת מבזבזת עליה הרבה כסף היא זו גם שלעיתים תאכזב אותך בסוף החודש, או תפתיע אותך לטובה. אז מה בעצם בודקת בדיקת הריון שמבצעים בבית או בקופת חולים? איך היא יודעת לזהות אם יש הריון או אין הריון ומתי כבר אפשר לבצע אותה ולקבל תוצאה יחסית מדויקת? להלן הפרטים.

בדיקת הריון – מה היא בודקת?

בדיקת הריון בודקת בעצם את רמת הורמון ה – HCG בשתן (בבדיקת הריון ביתית), או בדם (בבדיקות בקופת חולים). מתי מתחיל להיות מופרש הורמון זה בגוף? כזמן קצר לאחר ההפריה השיליה מתחילה לייצר את ההורמון, זאת על מנת לתמוך בהשתרשות ברחם ובהמשך מהלך תקין של ההריון. עם זאת, לא ניתן לזהות את הורמון ה – HCG בשתן מיד לאחר ההפריה, מכיוון שהכמות שלו בשלב זה הנה מזערית, כמות אשר תלך ותכפיל את עצמה מדי 48-72 שעות החל מההפרייה ועד לשבועות 8-12 להריון. משם כמות ההורמון תלך ותקטן עד שבסוף ההריון כמעט ולא יימצא ההורמון בגוף האישה. לשבועות ההריון

בדיקת הריון שלילית ואין מחזור?

זה יכול לקרות. מתי? כאשר כמות ההורמון HCG בשתן עדיין לא גבוהה מספיק על מנת לזהות את ההריון. העובדה שאין מחזור, לא אומרת שיש הריון, והעובדה שאין בדיקת הריון חיובית גם לא אומרת שאין הריון. במקרה כזה צריך לחכות מס' ימים נוספים ולבצע את בדיקת ההריון שוב, או לגשת לקופת החולים ולבצע בדיקות דם לגילוי הריון.

מתי בדיקת הריון ביתית כן יכולה לזהות בוודאות הריון?

לרוב כשבועיים לאחר ההפריה (בערך סביב היום בו אמור להגיע המחזור החודשי) רוב בדיקות ההריון הביתיות ייתנו תוצאות יחסית מדויקות. יש בדיקות שיכולות לזהות הריון גם כמה ימים לפני כן, עוד לפני האיחור במחזור. חשוב לדעת שבמידה ואת מבצעת את הבדיקה לפני האיחור במחזור מומלץ שתבצעי אותה עם השתן הראשון של הבוקר, שכן, הוא מכיל את הכמות המרוכזת ביותר של הורמון ה – HCG ולכן הסיכוי שתקבלי תוצאה אמינה לבדיקת ההריון אם תבצעי אותה בבוקר גדול יותר. אם את ממהרת לקבל תשובה – גשי לקופת חולים (עם הפניה מהרופא) ובצעי בדיקת דם לגילוי הריון – כך התוצאות יגיעו בצורה מדויקת יותר ותקבלו אינדיקציה מהר יותר, שכן לפעמים כמות ההורמון קטנה ובשתן עדיין לא ניתן להבחינה ובדם דווקא כן.

בדומה לבדיקת היריון ביתית הבודקת את כמות הורמון ה – HCG בשתן, גם כאשר תיגשי לבצע בדיקת דם לאישור ההריון יבדקו את כמות הורמון ה – HCG בדם.

איפה ניתן לרכוש בדיקת הריון ביתית?

בכל בית מרקחת, סופר פארם, ניו פארם ועוד.

כמה עולה ערכה לבדיקת הריון?

המחירים לרוב נעים בין 25 ש"ח ל – 36 ש"ח עבור בדיקת הריון ביתית בודדת.

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.