חתול תעלול – סקירה

חתול תעלול

חתול תעלול

[dropcap]ח[/dropcap]תול תעלול הנו ספר ילדים מוכר וידוע מאוד בארץ. מה מסופר בעלילה? מהו המסר? האם כדאי לקנות? כל הפרטים להלן.

מי כתב את חתול תעלול?

דוקטור סוס. תרגמה לעברית: לאה נאור.

ז'אנר

סיפורת.

מה קורה בסיפור?

הספר מספר על שני ילדים שנשארים לבדם בבית ביום גשום וקר, ומגיע לבקר אותם חתול תעלול – חתול שובב שעושה מהומות בבית, שעושה כל מיני תעלולים וטריקים בבית, מביא עמו קופסא שממנה יוצאים שני אנשים קטנים שגם הם עושים בלאגן, אך לקראת ההגעה של אמא הביתה החתול מסדר הכל, ואמם של הילדים לא יודעת מכלום כאשר היא מגיעה הביתה.

חתול תעלול ספר ילדיםמהו המסר של "חתול תעלול "?

שמותר וכיף להשתולל כשההורים לא בבית, אבל שגם צריך לקחת אחריות ולסדר את הבלאגן לפני שההורים מגיעים.

מס' עמודים

61. בהחלט לא מעט עמודים. הסיפור עצמו (אפשר כבר להגיד ספר) לא קצר בכלל, אבל הוא מאוד מהנה לילדים, ומאוד כיף להקריא אותו, כי יש שם הרבה עניין ואקשן. עם זאת, בתור הורים דעו שאתם צריכים מעט סבלנות כדי להקריא אותו לילדים.

גודל התמונות ויחס תמונות/טקסט

בחלק מן העמודים יש רק תמונה על כל העמוד, ובעמוד שמולו הטקסט, אבל בהחלט יש לא מעט טקסט בסיפור.

משפטים ארוכים/קצרים

קצרים יחסית, אך בהחלט יש בסיפור עמודים שיש בהם הרבה משפטים באופן יחסי, ולכן גם הרבה מילים וטקסט. קחו זאת בחשבון.

מתאים לגילאי

2.5-4.5

מומלץ/לא מומלץ?

ספר הילדים חתול תעלול הנו ספר כיפי מאוד לילדים. הספר מאפשר את החוויה של ההשתוללות בבית, מבלי שההורים יודעים, אבל מדגיש את לקיחת האחריות של להחזיר את הדברים למקום, ולהשיב את הסדר על כנו לפני שההורים חוזרים הביתה. כלומר, הספר מעביר את המסר שמותר להשתולל, כל עוד זה בגבול הסביר, וכל עוד אח"כ מחזירים ומסדרים את הכל. הספר יכול להרגיש מעט ארוך להורה שמקריא אותו, אך ילדים פשוט מתים עליו, בעיקר בגלל הפן השובבי שבו, החתול שמשתולל ועושה צרות, שני האנשים הקטנים שמגיחים מתוך אחת הקופסאות שהחתול מביא איתו שגם הם עושים בלאגן, והדג הביתי שמנסה להזהיר את הילדים מפני החתול, כל אלו מהווים עניין רב וסקרנות כאשר מקריאים את הסיפור לילדים. הספר מומלץ מאוד. ניתן להשיגו בכל חנויות הספרים. אזהרה: ברגע שתקנו אותו הביתה, ייתכן שתיאלצו להקריא אותו מדי ערב, ילדים נוטים להתמכר אליו.

חתול תעלול

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מעבר לסרגל הכלים