האם כדאי לקחת מלונית?

כמה עולה מלונית בייבי ליס באיכילוב?

מלונית אחרי לידה

מלונית אחרי הלידה יכולה להיות מפנקת אך גם יקרה. בנוסף, ללקיחת מלונית אחרי הלידה יש גם יתרונות וגם חסרונות. על מנת לעזור לכם לקבל החלטה אספנו מס' יתרונות וחסרונות של לקיחת מלונית:

לפני הכל הערה לגבי שריון מקום במלונית:

בדרך כלל נהוג לשלם מקדמה למלונית על מנת לשריין לכם מקום סביב התאריך המשוער של הלידה. עם זאת, קורה לא פעם שלזוג ששילם מקדמה אין מקום במלונית והוא מקבל בחזרה את תשלום המקדמה. יש מלוניות (לדוגמא בייבי ליס באיכילוב שגובות תשלום נוסף על הבטחת מקום עבורכם כאשר תגיעו ללדת, גם אם תגיעו ללדת לפני או אחרי התאריך המשוער). עדיף לשריין כמה שיותר זמן מראש מקום סביב התאריך המשוער, אבל במידה ולא שילמתם עבור כך לא תמיד תהיה הבטחה שאכן יהיה לכם מקום במלונית כאשר תגיעו ללידה עצמה. זה משתנה ממלונית למלונית. קחו זאת בחשבון. כמה עולה מלונית בייבי ליס באיכילוב?

מלונית לידה

יתרונות:

1. שינה משותפת עם הבעל – רוב הנשים לקראת לידה ראשונה לא יודעות זאת אבל למשפחה שלא לוקחת מלונית אין אפשרות שהבעל יישאר בבית החולים לאחר הלידה.

במחלקת היולדות בבתי החולים די מגרשים את הבעל בלילה שלאחר הלידה ולא נותנים לו להשאר לישון במחלקה (אלא אם כן הוא משיג כסא נוח ונשאר לישון בשושו ליד אשתו וסוגר את הוילון, לא כזה מומלץ.. מכיוון שהוא צריך להיות ערני למחרת ולעזור בהמון סידורים…)

2. הדרכה מקצועית מצוות בית החולים – אם ברצונך לקבל הדרכה קצת יותר מקיפה בענייני הטיפול בתינוק – קחו מלונית. במחלקות היולדות אין ממש יחס אישי ליולדות ומאוד קשה להשיג הדרכה ראויה בנושאי הנקה, איך לקלח ואיך לחתל תינוק. במלונית מקבלים יחס הרבה יותר אישי ופרטני. מה גם שהצוות יותר סבלני והאוירה כולה יותר נינוחה ומאפשרת ללמוד בנחת מה שצריך.

3. ניקיון, אסתטיקה וחדר פרטי – אם חשוב לך להנות מפרטיות ביומיים שאחרי הלידה, לקבל חדר משלך עם מקלחת פרטית ושירותים שיהיו רק לך ולמשפחתך – קחי מלונית. החדרים במלוניות מאוד מפנקים, נקיים, ובעיקר פרטיים ומעניקים לך ולמשפחה שלך (גם לבעלך וגם למבקרים אותך) שקט ופינה קצת יותר רגועה לאחר הלידה. זה מאוד נעים ומאוד נחמד וגם אפשר לקבל אורחים בצורה הרבה יותר נעימה.

חסרונות:

1. עלויות גבוהות – מלונית בימינו הנה דבר יקר מאוד. במלונית של איכילוב מבקשים 3,000 שקל לשני לילות (המחיר משתנה כל הזמן). לא ניתן לקחת פחות משני לילות. במלונית של תל השומר גובים מעט פחות. (המלונית של איכילוב חדשה יותר ומפנקת מעט יותר). בכל מקרה, מדובר בעלות גבוהה ובהחלט לא מתאימה לכל אחד. זהו חסרון גדול ומהותי.

2. הגעה הביתה מעט מאוחר יותר – כשלוקחים מלונית חוזרים הביתה בדרך כלל יום יותר מאוחר מאשר אם נשארים במחלקה. יש כאלה שזה מתאים להם ויש כאלה שמעדיפים להגיע הביתה כמה שיותר מהר. לפעמים השהייה במלונית היא די דומה לשהייה בבית, ואם יש לכם הדרכה צמודה מסבא וסבתא ואתם בטוחים בעצמכם ולא מרגישים צורך בידע המקצועי מצוות המלונית ייתכן שפשוט עדיף לכם לצאת הביתה מהמחלקה ולא לקחת מלונית. אם אתה מעדיפים את הבית שלכם על פני כל מקום אחר – עזבו את המלונית.

לסיכום: החליטו אם אתם צריכים את המלונית ומוכנים להשקיע בכך, לכל אחד מתאים משהו אחר ויכול להיות שלחברים שלכם מתאים לשהות במלונית אחרי הלידה ולכם לא, או להיפך. אל תתפתו לקחת מלונית רק בגלל שכולם לוקחים. זה עניין יקר ושלא בהכרח מתאים לצרכים של כולם.

והכי חשוב – שתהיה לידה קלה!

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

 

Share This Post
Have your say!
00
5 Comments
 1. Gee willikers, that's such a great post!

  Reply
 2. This site is like a classroom, except I don't hate it. lol

  Reply
 3. You've got to be kidding me-it's so transparently clear now!

  Reply
 4. You've impressed us all with that posting!

  Reply
 5. You coln'udt pay me to ignore these posts!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.