עגלות בפולין – אילו הנפוצות?

עגלות בפולין

נסענו לפולין. כן, כן, פולין. פולניה. אירופה המתפתחת. פולין היא מזמן לא מה שהייתה תחת המשטר הקומוניסטי והתפתחה מאוד בשנים האחרונות. בילינו שם בעיקר בקניונים ובמרכזים הומי אדם והתרשמנו לגבי איזה עגלות הכי נפוצות שם, מה קורה שם עם הנקה בציבור ואיך החנויות המציעות מוצרים לתינוקות.

תינוקות פולנים הם תינוקות מוקפדים

דבר ראשון, חובה לציין את ההקפדה על הלבוש. אירופה היא אירופה ועל אף שהמטבע בפולין עדיין לא יורו ומשתמשים שם בזלוטי פולני. הנשים בפולין לבושות בקפדנות וכך גם התינוקות. כל התינוקות שראינו ללא יוצא מן הכלל חובשים כובעים (ולא בגלל שקר, מזג האויר בפולין עכשיו חמים), לבושים בהתאמה מכף רגל עד ראש ובעיקר חמודים נורא.

אז איזה עגלות ראינו הכי הרבה פעמים במהלך השיטוטים?

במהלך השיטוטים שלנו בעיר קרקוב (העיר השניה בגודלה בפולין אחרי ורשה) ביקרנו במרכז העיר, בכיכר המרכזית, בחנויות השונות ובקניונים גדולים בעיר. במהלך הטיולים שלנו נצפו על ידנו הרבה עגלות של מקסי קוזי, מס' לא מבוטל של עגלות סטוקי והעגלה שאותה ראינו הכי הרבה מכולן הייתה הטיולון של מקלארן. מסתבר שמקלארן חזקים מאוד בפולין! לעומת זאת, חשבנו שנזכה לראות הרבה מעגלת בוגבו אבל בפועל ראינו עגלת בוגבו אחת או שתיים וגם אז לא היינו בטוחים אם מדובר בתיירים או במקומיים המסתובבים עם העגלה.

ואיך החנויות בקניונים עבור התינוקות?

טובות יותר מהארץ. הבגדים יפים יותר, והמחירים דומים, לעיתים אף זולים יותר מאשר בארץ. קנינו מעיל לבנות (היה גם לבנים כמובן) בגילאי 12- 18 חודשים, מעיל יפהפה בצבעי ורוד פסטל מצמר, עלה לנו כ – 49 זלוטי פולני (באיזור ה – 60 שקלים), קנינו מכנסיים ארוכים חמים – 3 ב- 60 זלוטי פולני (קצת פחות מ – 80 שקלים) – במקרה הספציפי הזה קנינו בחנות MOTHERCARE הידועה בסניפיה בכל רחבי העולם. מדובר על מותג רציני ומוכר. בשיטוטנו במרכזים הגדולים נתקלנו בכמות יפה של מוצרי תינוקות, גם צעצועים וגם בגדים של מיטב היצרנים העולמיים, ההיצע שם גדול בהרבה מהארץ והאיכות טובה יותר. כיבסנו במהלך הנסיעה בגדים שנקנו במס' חנויות שונות בפולין ואיכות הבדים נשמרה גם לאחר הכביסה ולא נרשם הבדל במראה הבגדים לפני ואחרי הכביסה, לעומת מותגים כאלו ואחרים בארץ שלא נציין את שמם שלאחר כביסה או שתיים איבדו מאיכותם. לגבי צעצועים – התרשמנו ממגוון רחב של חנויות אשר מציעות את המותגים הבינלאומיים המוכרים – לגו, פליימוביל, פישר פרייס וכו'.

ומה לגבי הנקה? האם נפוצה שם הנקה בציבור?

טיילנו במס' מרכזים ביניהם קניון אחד גדול ומרשים הנקרא GALERIA KRAKOWSKA ולא נתקלנו ולו באישה מניקה אחת, לא עם סינר הנקה ולא בלי סינר הנקה. ייתכן שהנקה בציבור בפולין (או באירופה בכלל) לא נפוצה וייתכן שפשוט לא ראינו נשים בזמן הנקה. בכל מקרה, כאשר נכנסנו לשירותים בקניון לא ראינו פינת הנקה מסודרת (ייתכן שקיימת, אנחנו לא מצאנו), והרושם הכללי שקיבלנו הוא שנשים אינן מניקות בציבור שם.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מעבר לסרגל הכלים