רשימת ציוד לתינוק – מילון מונחים

מונחי הזמנת לידה

כל רשימת ציוד לתינוק מלאה במושגים לא ברורים שאף פעם לא שמעתם עליהם? בדף זה ריכזנו עבורכם הסברים פשוטים למונחים שנשמעים מפוצצים ולא ברורים, אשר תמיד מופיעים ברשימות של ציוד לתינוק שכדאי לקנות לפני הלידה. אם מונחים כמו בגד גוף חזייה, רגליות, דפני, חיתולי פלנל וטטרה נשמעים לכם כמו סינית אתם במקום הנכון.

מקלחת:

דפני? מתקן פלסטיק שעליו ניתן להשכיב את התינוק בזמן מקלחת עד שמקבלים קצת יותר בטחון להחזיק את התינוק בידיים (כדאי לשים על הדפני איזשהו אלמנט לריכוך כמו חיתול בד כדי שיהיה לתינוק יותר נעים לשכב על זה, זה בכל זאת פלסטיק).

ביגוד לתינוק:

מכנס עם רגליות? מכנס שסגור בקצה, ללא פתח. משמש בעיקר תינוקות עד גיל שנה (לתינוק שנולד בקיץ מומלץ להלביש מכנס עם רגליות עד גיל חודש וחצי, חודשיים, ובחורף מומלץ להלביש במכנס עם רגליות כל הזמן ועל זה בנוסף גם גרביים)

בגד גוף חזיה/מעטפת? זה בגד שנסגר עם תיקתקים באזור המפשעה ולא צריך להלביש אותו לתינוק דרך הראש, כי מי רוצה להתעסק עם ראש של תינוק בן כמה ימים? מלבישים את זה לתינוק כמו שלובשים ג'אקט, שתי הידיים נכנסות לשרוולים וזה נעטף סביב התינוק. מומלץ מאוד לתקופה של החודשים הראשונים אחרי הלידה.

חיתולים:

בכל רשימה של ציוד לתינוק תמצאו את החיתולים. מה ההבדלים בין הסוגים השונים? להלן:

חיתולי טטרה – חיתולים מבד דק, אשר משמשים לרוב לחציצה בין החולצה שלכם לבין הפליטות של התינוק, בין העריסה/המיטה/העגלה לפליטות של התינוק, אפשר להגיד בגדול שניתן להניח חיתול טטרה על כל מקום/אדם שמחזיק/מכיל את התינוק ולא רוצים שיתלכלך מפליטות של התינוק. ניתן לתלות חיתול טטרה על העגלה עצמה או באוטו על הסל קל כדי להצל לתינוק מפני השמש, או סתם כדי לצמצם את כמות האור לתינוק כדי שיוכל להרדם. חיתולי טטרה ניתן למצוא במגוון צבעים, מרקמים וגדלים. יש קטנים – מיועדים בעיקר לספיגת פליטות על הכתף ובעגלה/עריסה ויש גדולים, שמגיעים גם לגודל של שמיכה קטנה (יכול להיות שימושי מאוד בקיץ).  טווח המחירים שלהם משתנה לפי איפה קונים, ובאיזה מרקם/צבעים. כל יולדת משקיעה בהתחלה בחבילה צבעונית ויפה – לגיטימי.

חיתולי פלנל – חיתולים שמזכירים בשימושיותם ובמראה שלהם את חיתולי הטטרה, רק שהם עבים יותר, ומשמשים בעיקר לעיטוף התינוק בעת ששוקלים אותו בטיפת חלב (אפשר לעטוף בהחלט גם עם טטרה), ולניגוב פליטות גם כן. אם אתם יולדים בחורף הצטיידו בכמה כאלו. אם לא – אין שום טעם.

חיתולים חד פעמיים – חיתולים שנועדו להחלפת פיפי/קקי של התינוק. בדרך כלל מחליפים חיתול חד פעמי כל 3-4 שעות.

כלי מיטה:

אף רשימת ציוד לתינוק לא שלמה ללא כלי מיטה. מהי שעוונית? או מהן סדיניות? להלן:

שעוונית? חתיכת ניילון אשר מניחים מעל המזרן ומתחת לסדין ונועדה לשמור על המזרן במקרים של דליפת נוזלים (יציאות של התינוק, פליטות מרובות וכו'). אפשרי לקנות, בהחלט לא חובה. בעיקר בחודשים בהם התינוק ישן בעריסה, גם ככה המזרן של העריסה הוא זול ובדרך כלל ה"יציאות" של התינוק בחודשים הראשונים הן לא כאלו שמצריכות טיפול מיוחד מלבד החלפת סדין.

סדיניות? מין חתיכת בד עם אופציה לקשירה בארבע פינות, משמש בעיקר לחציצה בין הפליטות של התינוק לבין הסדין ששמתם בעריסה/מיטה. בעינינו זה מיותר ואפשר בהחלט להסתפק בחיתול טטרה שמצמידים לסדין של התינוק בחלק של המיטה בו נמצא הראש של התינוק.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.