שבוע 22 להריון

שבוע 22

שבוע 22 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר שלך כבר שוקל כ – 400 גרם ואורכו כ -27 – 28 ס"מ בממוצע. בלוטות הטעם של העובר כבר מבחינות בשלב זה בין מאכלים שונים שאת אוכלת וההתפתחות של חוש המישוש והשמיעה בשיאה. אצלך – ייתכנו הופעתם של סימני מתיחה, כאבי גב קלים או קשים והתכווצויות קלות בבטן. למחשבון הריון לחישוב מועד הלידה, מזל היילוד ויום הלידה לחצ/י כאן

שבוע 22 – איזה חודש זה?

שבוע 22 נמצא בטווח של החודש השישי להריונך. זהו השבוע הראשון של החודש השישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 22 להריון?

העובר שלך בשבוע זה שוקל כבר כ – 400 גרם ואורכו מגיע ל – 27-28 ס"מ בממוצע. במהלך שבוע זה חוש המישוש של העובר מתפתח מאוד, הוא מזיז את ידיו ורגליו, נוגע בחבל הטבור, נוגע בפניו, ומתנסה במגע. יש לו כבר ציפורניים, עפעפיים וגבות. גם בלוטות הטעם שלו מתחילות לעבוד והוא כבר יכול להבחין בין טעמים שונים. בנוסף, במהלך שבוע 22 שמיעתו של העובר מתחדדת והוא כבר יכול לשמוע רעשים מחוץ לרחם באופן משמעותי יותר.

מה קורה איתך בשבוע 22?

במהלך השבועיים הקרובים עלייך לבצע סקירת מערכות מאוחרת. במידה וטרם קבעת תור לבדיקה – מומלץ לעשות זאת בשלב זה, שכן יש לבצע את סקירת המערכות המאוחרת בין שבועות 22 ל – 24 להריון.

שבוע 22 – סימני מתיחה

במהלך שבוע זה ובזמן הקרוב ייתכן ותבחיני בסימני מתיחה שנוצרו על העור באיזור הבטן שלך אבל לא רק. ייתכנו גם סימני מתיחה באיזורים כמו השדיים. החדשות הטובות הן שאצל חלק מהנשים סימני המתיחה נעלמים כלעומת שבאו לאחר שההריון מסתיים. החדשות הפחות טובות הן שאצל חלק מהנשים לוקח יחסית הרבה זמן לסימנים להיעלם בסיום ההריון ולאחר הלידה, וחלקם נשארים. הרבה מכך תלוי בגנטיקה שלך. במידה והחלטת למרוח קרמים נגד סימני מתיחה (מריחת הקרמים יכולה לעזור ויכולה גם לא לשנות את המצב כלל) ודאי עם הרופא שלך שהחומרים הנמצאים בקרם הספציפי מותרים לשימוש בהריון. בנוסף, ייתכן שהבחנת או שתבחיני בשבועות הקרובים בקו כהה העובר בין הטבור שלך למפשעה. קו זה יילך וייעלם לאחר הלידה, אל חשש. ישנן נשים שקו זה מופיע אצלן ואצל אחרות לא – אין זה מעיד על דבר.

כאבי גב

בשבועות הקרובים להריון ובכלל בהריון ייתכנו כאבי גב קלים, זאת בשל העובדה שבמהלך ההריון מופעל לחץ גדול על הגב, על מנת לשאת את הבטן הגדלה והולכת. השתדלי לא להרים משאות כבדים, ובמידה ויש לך כבר ילדים בבית ואת חייבת להרימם השתדלי לעשות זאת כמה שפחות, וגם כשאת מרימה אותם -עשי זאת ע"י כיפוף הברכיים במקום הגב. במידה והחלטת ללכת לעיסוי עקב כאבי גב בהריון – חשוב מאוד להקפיד ללכת למעסה/מכון שמתמחים בנשים הרות ויודעים בדיוק מה מותר ומה אסור לבצע לאישה בהריון (כולל החומרים בהם הם משתמשים, חשוב שיהיו מתאימים לשימוש לנשים בהריון)

התכווצויות בבטן

במהלך שבוע זה ובשבועות הקרובים יכול להיות שתחושי התכווצויות קלות או קצת יותר חריפות באיזור הבטן, שיכולות להופיע גם כמו כאבי בטן שמקורן בהתכווצויות הרחם. תופעה זו מעידה על הכנת הרחם ללידה ותקינה לגמרי, כל עוד אינה מלווה בכאב חריג או הפרשות מרובות. בכל מקרה שאת מרגישה לא בטוחה – התייעצי עם הרופא שלך.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 22 להריון?

לבצע בדיקת סקירת מערכות מאוחרת או לקבוע תור לבדיקה (בין שבועות 22 ל – 24 להריון יש לבצע את הבדיקה)

להקפיד על תזונה מאוזנת הכוללת הרבה שתיית מים ואכילת סיבים – פירות וירקות, וגם חלבונים וסידן. כמו כן, יש להקפיד לא לצרוך יותר מדי קפאין המעלה את קצב פעימות הלב (הן שלך והן של העובר)

לוודא שאת רוחצת ידיים היטב לאחר שימוש בבשר נע או לאחר קרבה לצואת חתולים – אלו עלולים להכיל את טפיל הטוקסופלזמה המסוכן לנשים בהריון.

לוודא עם הרופא המטפל שלך שיש לך מספיק ויטמינים וברזל, ובמידת הצורך – לשקול לקיחת תוספים.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.