שבוע 29 להריון

שבוע 40

שבוע 29

שבוע 29 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – משקלו באיזור ה – 1.1-1.2 ק"ג, ואורכו בממוצע 38 ס"מ. הוא ממשיך לאגור שומן ולנוע ברחם. אצלך – ייתכנו (כמו בשבועות קודמים) גזים, עצירות, צרבות, חולשה וחוסר שיווי משקל. לחישוב מועד הלידה המשוער ויום הלידה

שבוע 29– איזה חודש זה?

שבוע 29 נמצא בטווח של החודש השביעי. זהו השבוע השלישי לחודש השביעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 29 להריון?

במהלך שבוע 29 העובר שוקל בממוצע 1.1-1.2 ק"ג, ואורכו בממוצע 38 ס"מ. גופו ממשיך לאגור שומן והוא ממשיך לנוע ולנוד ברחם. בשבועות הקרובים המרחב של העובר ברחם יילך ויצטמצם ובדיוק מהסיבה הזו תיתכן בשבועות הקרובים האטה בהרגשתך את הבעיטות ואת העובר. עם זאת, הפחתה משמעותית מאוד בתנועות העובר או תנועות עובר שמתגברות מאוד בשבועות הקרובים דורשים התייעצות עם הרופא שלך. אין זה אומר שאת צריכה להיות בלחץ משך כל היום ולספור כל הזמן תנועות, כי שינויים בתדירות ובסוג התנועות של העובר יכולים גם להיות תקינים, אך חשוב שתהיי במעקב ומודעת לעניין ובמידת הצורך גשי לייעוץ.

מה קורה איתך במהלך שבוע 29?

בשעה טובה נכנסת לשליש האחרון להריון. זהו. משוכה אחרונה ואת שם.

גזים, עצירות וצרבות

בשלב זה של ההריון ייתכנו גזים, עצירות וצרבות עקב הפרשת הורמון הפורגסטרון בגופך המאט את פעולת העיכול. על מנת להקל על העצירות מומלץ לאכול מאכלים עשירים בסיבים כגון פירות וירקות. גם שתיית מים מרובה ושמירה על כושר יכולים לסייע להקל על המצב. לגבי הגזים – אין הרבה מה לעשות בנושא. זה חלק מהחבילה של להיות בהריון. לגבי הצרבות – השתדלי לא לאכול מאכלים מטוגנים, וגם לא לאכול הרבה בערב לקראת השינה. מנות קטנות עדיפות בשלב זה. סחרחורות גם הן יכולות להיות שכיחות בשבוע 29 עקב ירידה בלחץ הדם שלך. (בייחוד כשאת קמה מהמיטה. השתדלי לקום לאט ולשתות מיד כשאת קמה וגם לאכול משהו קטן).

חולשה כללית וחוסר שיווי משקל

נשים רבות חשות בשבועות אלו עייפות וחולשה וחוסר שיווי משקל. זה תקין מכיוון שכובד משקלך נמצא כרגע בבטן וגורם לחוסר איזון בגוף מבחינת חלוקת המשקל. השתדלי לנהוג בזהירות, לא לרוץ, לא לפעול בפזיזות, לרדת מדרגות לאט וכו'.

מה עובר עלייך בשבוע 29? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 29 להריון?

לאכול בריא (כמה שניתן) ומאוזן – להשתדל לצרוך הרבה חלבון, סידן, פירות וירקות.

במידה ואתם מעוניינים בקורס הכנה ללידה מומלץ להתחיל בבירורים. כתבות שימושיות: איך בוחרים קורס הכנה ללידה? האם כדאי לעשות קורס הכנה ללידה?

במהלך שבוע 29 מומלץ להתחיל לחשוב באיזה בית חולים תרצו ללדת. כתבה שימושית: איך בוחרים איפה ללדת?

במידה ואת חשה חולשה או עייפות מוגברת ואת עדיין לא לוקחת תוספי מזון – מומלץ להתייעץ עם רופאך לגבי לקיחת תוספים אשר ישלימו לך חוסרים במידה ואלו קיימים.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.