שבוע 32 להריון

שבוע 40

שבוע 32

שבוע 32 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר שלך ממשיך להיות ער ולישון במקצבים יחסית קבועים. כבר יש לו ציפורניים בידיים וברגליים וגם השיער שאיתו יוולד כבר קיים על ראשו. אצלך – זה הזמן לצאת לבילוי משותף עם בן הזוג (בקרוב זה יהיה הרבה פחות פשוט), ולבצע הכנות חשובות לקראת הלידה, כמו הזמנת לידה, קניית עגלה, בחירה באיזה בית חולים ללדת ועוד. לחישוב מועד הלידה המשוער ויום הלידה

שבוע 32 – איזה חודש זה?

שבוע 32 נמצא בטווח של החודש השמיני. זהו השבוע השני לחודש השמיני להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 32 להריון?

העובר כעת ישן וער במרווחים קבועים יחסית. השיער שלו כבר קיים על ראשו, וכבר יש לו ציפורניים באצבעות הידיים והרגליים. הריאות התפתחו משמעותית בשבועות האחרונים וכבר יכולות לתפקד ולאפשר לעובר שלך לנשום מחוץ לרחם.

מה קורה איתך במהלך שבוע 32?

את כבר ממש בתוך החודש השמיני והלידה בהחלט מתקרבת. חשוב שתשמרי על עצמך בשבועות הקרובים. אל תבצעי פעילויות נמרצות, אל תרוצי ורדי בזהירות במדרגות. גם העליה במשקל ממשיכה השבוע.

כאבי גב וצרבות

גם השבוע, בדומה לשבועות קודמים ייתכנו כאבי גב וצרבות. על מנת להפחית את כאבי הגב השתדלי לשבת זקוף ולהתמך ע"י כריות נוחות, גם במהלך יום העבודה, וגם בלילה בזמן השינה. אל תתביישי לארגן לעצמך "מבצר של כריות באיזור במיטה בו את ישנה. שימי לך 2 כריות מתחת לראשך, אחת בין הרגליים ואף חבקי אחת. ייתכן שזה יסייע לך מאוד בשינה. בנוסף, הורמון הפרוגסטרון המופרש בגופך בהריון גורם להיחלשות של השרירים, וכך בין היתר נחלש גם השריר האחראי לווסת את מעבר האוכל מהוושט לקיבה וכך נוצרת לה הצרבת המדוברת של ההריון. גם הלחץ המופעל על הקיבה ע"י הרחם שגדל וגדל לא מסייע לשיכוך הצרבות. בעבר היו השערות של חוקרים שאמרו שככל שהעובר הנו בעל שיער רב יותר, כך האישה תסבול מצרבות חזקות יותר בהריון. עובדה זו לא הוכחה לגמרי, אך דעי שבמידה ואת סובלת מצרבות קשות – יכול להיות שהתינוק שלך עומד להיות בעל שיער שופע בלידה.

צאו לבילוי

נצלי את הזמן הקרוב להפגש עם חברות בערב, או לצאת עם בן זוגך לסרט. אוטוטו כבר לא תוכלו לעשות זאת כ"כ בקלות.

החלטות זוגיות

בשלב זה חשוב שתקבלו החלטות לגבי באיזה בית חולים אתם רוצים ללדת, מי יהיה איתכם בחדר הלידה. זה הזמן גם לחפש שם לתינוק, או שם לתינוקת שלכם. זוהי תקופה טעונה, המלאה בהרבה רגש, מתח וכעסים שעלולים להתפרץ. נסו להיות סבלניים ולהכיל את הצד השני (ושבן זוגך במיוחד יידע להיות סבלני כלפייך כי את זו שמלאה בהורמונים ונושאת במירב הנטל כרגע). במידה ואינכם מעוניינים באנשים נוספים במעמד של הלידה – אמרו להם זאת בעדינות אך באסרטיביות. לידה היא ארוע מרגש, אך גם מלחיץ ובלתי צפוי. אתם צריכים אנרגיות חיוביות ורגועות במהלכה. בחרו בקפידה את האנשים שיהיו נוכחים בארוע הגדול של הלידה.

מה עובר עלייך בשבוע 32? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 32 להריון?

לברר לגבי עגלה לתינוק, או כבר להזמין אחת. כיצד בוחרים עגלה?

מומלץ לברר וגם כבר להזמין כל מה שצריך במסגרת הזמנת לידה.

כל סידורים שהם שדורשים מאמץ וריכוז – כגון שיפוץ חדר או ארגון מחדש של הבית, סגירת פינות בלימודים במידה ואתם לומדים, קניות חשובות לפני הלידה, פגישה עם חברים שמזמן לא ראיתם ועוד.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
01
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.