שבוע 9 להריון

שבוע 9

שבוע 9 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – הוא גדל בקצב מסחרר וכבר מתקרב בשבוע זה לגודל של כ – 3 ס"מ, כמעט כל איבריו כבר פועלים ומתפקדים. אצלך – גזים, בחילות, כאבי בטן ורגישות בשדיים יכולים בהחלט להיות מנת חלקך. למחשבון הריון לחישוב מועד לידה משוער

שבוע 9 – איזה חודש זה?

שבוע 9 נמצא בטווח של החודש השלישי. זהו השבוע הראשון לחודש השלישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 9 להריון?

האוזניים ממשיכות להבנות והאף מתחיל להווצר. הידיים והרגליים ממשיכות להתפתח. כך גם איברי המין של העובר אך טרם ניתן לדעת האם העובר הוא בן או בת. לבו של העובר פועם בקצב מאוד מהיר – בערך 160 פעימות לב בדקה. (אצל מבוגר זה בין 60 -100!). העובר גדל במהירות ובשבועות הקרובים ישלימו הרבה איברים את התפתחותם (אך ימשיכו לגדול כמובן).

מה קורה איתך בשבוע 9?

שבוע 9 – בטן

הבטן שאת מבחינה בה בשבוע 9 (במידה ואת מבחינה) קשורה לשינויים הורמונליים ולא לעובר שגדל, העובר עצמו קטנטן ובקושי שוקל דבר בשלב זה.

פטמות כואבות ורגישות בשדיים

בשבוע זה את עלולה לחוש שהשדיים שלך גדלו משמעותית ואולי גם הבחנת בכך שאיזור העטרה (החלק שמסביב לפטמה) החל להתכהות. בנוסף, ייתכן ותחושי בשלב זה כאבים ורגישות בשדיים. רגישות זו נובעת מההורמונים המופרשים בגופך. במידה ובן זוגך מבקש להתקרב אלייך ואת סובלת מכך – הסבירי לו בעדינות ובקשי את התחשבותו בדבר.

שבוע 9 – גזים ובחילות

עקב הורמונים כמו הורמון הפרוגסטרון המופרשים בגופך במהלך ההריון מתרחשת בגופך האטה בקצב עיכול המזון. עקב כך את עלולה לסבול בשבועות הקרובים מגזים, בעיות בעיכול, עצירות ואולי גם טחורים כתוצאה מהעצירות. זה טבעי. נכון, זה לא הכי נעים, אבל עם זה צריך להתמודד בשלב זה. תיתכן גם עייפות ותחושת חולשה. נסי לנוח בכל הזדמנות.

כאבי בטן ועצירות

בשלב זה של ההריון נשים רבות מתלוננות על כאבי בטן ולעיתים גם על עצירות, שלעיתים מלווה גם בהופעתם של טחורים. זה בהחלט לא נעים, במידה והתופעות קיצוניות – מומלץ להתייעץ עם רופא הנשים לקבלת טיפול מתאים.

פצעים בפנים

יש נשים שבמהלך שבוע 9 להריון מופיעים להן פצעונים על הפנים, ממש כמו בגיל ההתבגרות, ויש אחרות שבשלב זה של ההריון נראות זוהרות מתמיד. עניין של מזל לרוב. במידה ואת סובלת מפצעונים בשבוע 9 אל דאגה, זו תופעה חולפת. בינתיים מומלץ לשמור על עור הפנים נקי, ולהקפיד על היגיינה וניקיון.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 9 להריון?

להמשיך ולצרוך חומצה פולית

לוודא שכבר עברתם בדיקת אולטראסאונד ראשונה אצל רופא הנשים

במידה וטרם עשיתם, חשוב מאוד לבצע בדיקות כגון בדיקות סקר גנטיות, אדמת, CMV, ובדיקה של סוג הדם שלך.

מומלץ לקבוע תור לבדיקת שקיפות עורפית אותה יש לערוך בין שבוע 11 לשבוע 14.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
01
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.