יועצת הנקה – האם לקחת באופן פרטי?

יועצת הנקה

יועצת הנקה פרטית כבר מזמן הפכה למשהו שכדאי מאוד לא לוותר עליו, על אף העלות הלא מעטה. פעם, כאשר חיו בשבטים אמהות היו מדריכות אחת את השניה ומסייעות אחת לשניה וגם רואות איך נשים אחרות מניקות ולומדות מהן. היום המצב שונה מאוד, ולכן אם אין לך אחות גדולה או קטנה שכבר ילדה, בת דודה, אמא או חמה שיוכלו לסייע לך מומלץ לשקול סיוע של יועצת הנקה פרטית שמגיעה הביתה, או אל בית החולים בו ילדת. למידע על איך לזהות בעיות בהנקה

יועצת הנקה – כמה עולה?

הכל תלוי את מי מזמינים. אין מחיר קבוע. המחירים נעים על פי רוב בין 300 ל- 500 שקלים לביקור של כמה שעות. זו הוצאה אמנם לא קטנה, אבל שווה את התמורה בהחלט.

יועצת הנקה – האם להיעזר כבר בבית החולים?

כן, ובהחלט מומלץ לנסות להבין מהן כמה שיותר לגבי הנקה לפני שיוצאים הביתה מבית החולים.

יש אמהות שיועצות ההנקה בבית החולים תספקנה להן הדרכה טובה והן יסתדרו בבית לבד בהמשך. לעומתן יש כאלו שתגענה הביתה עוד יותר מבולבלות מאשר היו בביה"ח. בדרך כלל ליועצות ההנקה בביה"ח אין זמן לשבת פרטנית ולעומק עם כל אמא וההדרכה לא תמיד מותאמת אישית.

הרבה אמהות טריות יוצאות מביה"ח בלי ידע ממשי איך להניק ומה לעשות עם התינוק בבית. פה יש יתרון גדול להזמנת יועצת הנקה פרטית שמגיעה הביתה מכיוון שלרוב היא תדריך אותך לעומק, עם סבלנות, והיא רק בשבילך, בניגוד לביה"ח שם את נמצאת עם עוד עשרות נשים שצריכות לעבור הדרכת הנקה מהירה מאותן יועצות.

בנוסף, יועצת הנקה פרטית שמגיעה הביתה לרוב גם מסבירה דברים בסיסיים על טיפול בתינוק – איך לקלח את התינוק, איך לחתל וכו'.

יועצת הנקה

זה קצת מביך לא?

ממש לא מביך, להיפך. אין בושה ומבוכה בקבלת עזרה מקצועית באשר לטיפול בתינוק שלכם. כרגע בריאותו, עלייתו במשקל והתפתחותו התקינה הם אלו שצריכים להנחות אתכם. יש סיפורים רבים על נשים שהיו מס' ימים לאחר לידה ושהתינוק שלהם ירד הרבה במשקל. למה? מכיוון שלמרות שההורים חשבו שהתינוק יונק כראוי, הוא ינק מעט מאוד, ובאופן לא מוצלח.

במה יועצת הנקה עוזרת בעצם?

טעויות נפוצות בהנקה של הורים טריים הם פעמים רבות החזקה לא נכונה של התינוק. דברים נוספים הם תפיסה לא נכונה של השד ע"י התינוק. לעיתים טעויות בהערכה של כמה התינוק אוכל, והאם הוא יונק כראוי. גם אם ההנקה תקינה, יועצת הנקה יכולה להראות לכם תנוחות הנקה נוספות שיכולות לשמש אתכם. יועצת טובה גם יכולה לתת הכוונה כללית שיכולה לנסוך בהם ביטחון, ולאשר לכם את העובדה שההנקה מתבצעת נכון.

איך מזהים בעיות בהנקה?

במידה והחלטתם להזמין יועצת הנקה פרטית הביתה – וודאו שהיא אכן מוסמכת לייעוץ הנקה ושאינה רק מדריכת הנקה. אל תתביישו לבקש תעודות והסמכות, מדובר בחיים שלכם ושל התינוק שלכם. בהצלחה.

למעוניינים ביועצת הנקה פרטית – שלחו לנו פניה.

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
2 Comments
  1. Pingback: הנקה

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.