חיסונים לתינוק – לא רק בטיפת חלב

חיסונים אצל רופא באופן פרטי

אחד העניינים הפחות נעימים לאחר הלידה הוא הרגע שבו צריך להתחיל לתת חיסונים לתינוק. בהחלט לא נעים לראות אותו נדקר, סובל ובוכה. הורים רבים כלל לא יודעים

שאת ההליך הלא נעים של חיסונים לתינוק ניתן לעשות גם אצל רופא ילדים ולא רק בטיפת חלב. ד"ר יוסי ברוידה, מומחה ברפואת ילדים מסביר.

האם כל הורה יכול לחסן את ילדיו באופן פרטי אצל רופא שיבחר ולא בטיפת חלב? 

נכון. כל הורה יכול לחסן את ילדיו אצל איזה רופא שיבחר ולא חובה לעשות זאת דרך טיפת חלב – החיסונים הם אותם חיסונים ויירשמו בפנקס טיפת חלב.

מהם היתרונות והחסרונות במתן חיסונים לתינוק אצל רופא ולא בטיפת חלב?

יתרונות:

1. יחס אישי – התינוק נבדק לפני החיסון באם הוא יכול להתחסן או לא.

2. מיומנות הרופא – הרופא נותן הסברים מפורטים על תופעות הלואי שעלולות להיות לחיסון, על מהות החיסונים, הסברים גם על האפשרות של פיצול החיסונים למס' מועדים.

החסרונות:

עלות חיסונים לתינוק אצל רופא ולא בטיפת חלב הנה יקרה יותר. העלות היא בין 200 ש"ח ל400 ש"ח למנת חיסון – בהתאם לסוג החיסון. חשוב לדעת שזהו מחיר עלות של הרופא וכעלות ביקור אצל רופא ילדים פרטי.

כיצד מבררים אילו רופאים מורשים לתת חיסונים לתינוקות ואילו לא? 

כל רופא ילדים/משפחה מורשה לחסן- צריך לשאול את הרופא הספציפי האם הוא מחסן או לא (ישנם רופאים שאף פעם לא חיסנו, צריך לבדוק).

האם גם חיסונים לתינוק בטיפת חלב עולים כסף? כי בציבור נהוג לחשוב שכל השירותים הניתנים בטיפת חלב הם חינם.

החיסונים כשלעצמם לא עולים כסף בטיפת חלב – אבל ישנו תשלום של אגרה תקופתית המשולם עבור שירותי טיפת חלב. אגרה זו היא אגרה של משרד הבריאות.

ד"ר ברוידה הנו מומחה ברפואת ילדים.

י/ב/11/11/11

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית.  האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
3 Comments
  1. Glad I've finally found something I agree with!

    Reply
  2. I thought I'd have to read a book for a discovery like this!

    Reply
  3. I'm grtuafel you made the post. It's cleared the air for me.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.