אמורים ללדת בחורף? כך תתכוננו

לידה בחורף

אם אתם אמורים ללדת בחורף הגעתם למקום הנכון. אספנו כמה טיפים מאוד חשובים להורים שהלידה שלהם מתוכננת לחורף.

 מאוד חשוב כשאמורים ללדת בחורף – חימום הבית

כשמתוכננים ללדת בחורף, יש לדאוג לחמם את הבית. במיוחד חשוב להקפיד על חימום הבית בזמן שאתם מקלחים את התינוק. אם אפשרי חממו את חדר האמבטיה, במידה ולא – חממו את הבית עצמו כדי שכאשר תוציאו את התינוק מן האמבטיה הוא לא יספוג הבדלי טמפרטורה

כשמתכננים ללדת בחורף – צריך להתארגן על ביגוד מתאים לתינוק

שתי שכבות ולרוב עדיף לשים לתינוק שכבת ביגוד אחת יותר ממה שאתם לובשים. בכל אופן בחורף כשאתם יוצאים מבית החולים חשוב להלביש את התינוק עם כובע, מכנסיים עם רגלית ובנוסף על הרגליות של המכנסיים גם גרביים. לעוד מידע איך להלביש ולחמם תינוק בחורף.  

איך יודעים כמה שכבות צריך להלביש תינוק שנולד בחורף?

במהלך חופשת הלידה ודאי תסתובבו עם התינוק בחוץ, בקניונים וכו'. הלבישו אותו בשתי שכבות גם במהלך חופשת הלידה (במידה וכולה בחורף) אך היו ערניים למצבו. במידה והאף קר סימן שככל הנראה קר לתינוק (ידיים קרות לא תמיד יעידו על כך שקר לתינוק אבל אף קר כן). בדקו את הטמפרטורה של עורף התינוק, אם הוא קר – סימן שלתינוק קר. בדקו גם האם התינוק מזיע – האם השיער שלו רטוב, האם כפות הידיים לחות. במידה וכן – הורידו לו שכבה מהביגוד או את השמיכה. בנוסף, מקומות סגורים כמו קניונים מפעילים חימום – היו ערניים לכך ואל תעמיסו על התינוק יותר מדי בגדים במידה ואתם באיזור מחומם וסגור.

מה חשוב לקנות כשאמורים ללדת בחורף?

1. רדיאטור

רכשו רדיאטור לתינוקות/לחדר ילדים אשר הנו בעל טרמוסטט פנימי היודע לכבות או לווסת את הרדיאטור ברגע שהחדר מחומם מספיק ולהדליקו בעת הצורך. חשוב מאוד לחמם את החדר בו ישן התינוק בחורף, במקביל להלבשתו כראוי. במידה ומחממים טוב את החדר ניתן לעיתים להלביש לתינוק רק שכבה אחת, זאת בתלוי בטמפרטורה בחדר, עד כמה קר בחוץ, והאם התינוק מכוסה בשמיכה. (או שהוא זורק אותה מעליו)

2. שמיכות עבות לתינוק

קנו 2 שמיכות עבות – לא כדי לכסות את התינוק עם שתיהן בו זמנית, אלא כדי שבמידה ואחת מתלכלכת ולא הספקתם לכבס אותה שתהיה אחת נוספת מוכנה לשימוש.

3. אוברולים חמים חלק אחד

4. כובע וגרביים

באופן כללי חשוב להיות ערניים לתגובות התינוק – הזעה, אף קר, או ידיים יכולים לשמש אינדיקציה לכך שלתינוק קר או חם. היו ערניים לחיוניותו של התינוק ולתגובותיו, אך הקפידו לא לחמם יותר מדי. חימום יתר או הלבשה מוגזמת של התינוק עלולים לסכן אותו.

מה עושים בחופשת לידה בחורף?

תלוי במזג האויר. אל תתנו לאנשים לבאס אתכם שאם אתם מתוכננים ללדת בחורף אז תיאלצו להתקע בבית כל היום וכל הזמן. החורף הישראלי הוא לא חורף קשה, ובטוח יהיה ימים שמשיים ונעימים יחסית בהם בכיף אפשר לטייל עם העגלה בחוץ, כאשר מלבישים היטב את התינוק ומכסים בשמיכה. אפשר גם לטייל בחורף במרכזי קניות סגורים, לקפוץ לבקר חברים, חברות, את ההורים וכו'. אל תפחדו לצאת עם התינוק מהבית כי קצת קר בחוץ. במידה ומלבישים בהתאם לעונה אין חשש ובהחלט אפשר להוציאו לטיול בחוץ. ללדת בחורף זה הרבה יותר פשוט משנדמה. קחו זאת בקלות.

התוכן עזר לכם? עשו לנו לייק בעמוד הפייסבוק שלנו והישארו מעודכנים!

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.