האם למרוח משחה בכל החתלה?

משחה בהחלפת חיתול

גם אתם מתלבטים אם צריך לשים לתינוק משחת החתלה בכל פעם שמחליפים לו חיתול? אם כן, הגעתם למקום הנכון.

אז האם צריך או לא צריך משחה בכל פעם שמחליפים חיתול?

ע"פ כל אנשי המקצוע שדיברנו איתם הדעה היא שבהחלט צריך למרוח משחה על הטוסיק של התינוק בכל החלפת חיתול. מדוע? עור התינוק הוא רגיש, וחיכוך של עור התינוק עם הלחות והיציאות הנותרות בחיתול (בעיקר הצואה) עלול ממש לצרוב את העור של התינוק ולהשאיר לו פצעים וכוויות. ההליך של מריחת משחה בטוסיק של התינוק גם ללא הופעה של פצעונים/אדמומיות נועד למנוע את הנזק שעלול להגיע. לכל התינוקות מצטברת לחות בחיתול וכל התינוקות עושים את צרכיהם בחיתול כך שבאמת עדיף למרוח את משחת ההחתלה מבעוד מועד. המשחה בעצם מהווה גורם חוצץ בין עור התינוק ללחות והיציאות המצטברות בחיתול. מריחת המשחה בעצם תמזער או תמנע לחלוטין את האדמומיות ותחושת חוסר הנעימות לתינוק. חשוב לנקות היטב את איזור המפשעה ומסביבה בעזרת מגבונים לחים ולוודא שלא נותרו שאריות של יציאות על עור התינוק לפני מריחת המשחה באיזור המפשעה.

איך בוחרים משחת החתלה?

חשוב מאוד לבחור משחה טובה. איך יודעים בעצם מהי משחה טובה? על משחת ההחתלה להיות  סמיכה יחסית, ולהחזיק לאורך זמן. עדיף שתהיה עשויה מחומרים טבעיים. השוק מוצף במגוון רחב של משחות החתלה. חלקן טובות, וחלקן טובות פחות. עשו את הבדיקות שלכם ובדקו לאיזו משחה מגיב התינוק שלכם הכי טוב. עם זאת, אל תתפשרו בגלל מחיר המשחה על משחה פחות יקרה. יש משחות יקרות, אבל לעיתים הן שוות את המחיר, גם בגלל האיכות שלהן, וגם בגלל שבסופו של דבר לפעמים הכמות בקופסא/שפופרת יותר גדולה מאשר משחות אחרות זולות יותר ולעיתים משחה שעלולה להיות יקרה פשוט מספקת יותר כמות של חומר או שמחזיקה יותר זמן ואז יש צורך להשתמש בפחות חומר. בדקו זאת, וגם אם המשחה סתם יקרה – אם היא טובה לתינוק שלכם אולי זה שווה את ההפרשים במחירים. בכל אופן, הדרך הכי טובה לבחור משחה לטוסיק של התינוק היא לבדוק את החומרים מהם היא עשויה, עדיף כמובן חומרים טבעיים, ולראות איך התינוק שלכם מגיב למשחה ספציפית. אם כן חשוב למרוח משחת החתלה בכל החלפת חיתול על מנת להגן על עור התינוק.

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment
  1. That's an inventive answer to an inrteesting question

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.