שבוע 10

שבוע 10

שבוע 10

שבוע 10 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – מרבית האיברים החיוניים כבר התהוו והעובר כבר נראה אנושי כמעט לגמרי וכבר מגיע לאורך של כ – 4 ס"מ. אצלך – עדיין הורמונים ומצבי רוח משתנים, מעט עליה במשקל ועייפות. רוצים לדעת באיזה מזל אמור להוולד התינוק או התינוקת? כנסו למחשבון הלידה שלנו

שבוע 10 – איזה חודש זה?

שבוע 10 להריון נמצא בטווח של החודש השלישי. זהו השבוע השני של החודש השלישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 10 להריון?

אורכו של העובר בשבוע זה מתקרב ל – 4 ס"מ. מרבית האיברים החיוניים כבר התהוו והעובר כבר נראה אנושי כמעט לגמרי. מוח, מערכת העצבים, כבד, עיניים כל אלו כבר נוצרו. הידיים והרגליים ממשיכות להיווצר. בשלב זה העובר כבר נראה אנושי ובעל הרבה איברים. לאט לאט ייעלם לו "הזנב" שליווה אותו לאחרונה והוא ייראה אנושי לגמרי עד בדיקת סקירת המערכות המוקדמת שתבצעי בשבוע 14-16.

מה קורה איתך בשבוע 10?

שבוע 10 – כאבי בטן

בהחלט הגיוני שתחושי בשבוע 10 בכאבי בטן קלים ושינויים ב"יציאות" ובכמות הפעמים שתבקרי בשירותים. במידה וזה המקרה שלך – אל דאגה, זה תקין, כמובן כל עוד לא מדובר בכאבי בטן חריפים ושאינם נשארים לאורך זמן.
נשים רבות מספרות שבשבועות הראשונים להריון הן סבלו מכאבי בטן קלים, ושינויים ב"יציאות" – כולל שלשולים, הקאות, עצירות ולעיתים גם טחורים.

עייפות

את בהחלט עשויה לחוש עייפות משמעותית במהלך שבוע 10 להריון. קחי זאת בקלות, ותפרגני לעצמך מתי שתוכלי מנוחות יזומות (בעיקר אם זה הריונך הראשון ואין לך עוד ילדים בבית שדורשים את תשומת לבך). העייפות בשלב זה נובעת מריבוי הדם בגופך ומשינויים הורמונליים.

עליה במשקל

לרוב בהריון ראשון בשבוע 10 עדיין לא רואים בטן והעין הבלתי מזוינת לא תדע להבחין כי את בהריון. אם את בהריון שני או יותר ייתכן שכבר "יצאה לך בטן". יש נשים שבהריון השני ומעלה כבר "מוציאות בטן" בשלב זה של ההריון. זה מאוד אינדיבידואלי ומשתנה מאישה לאישה. גם אם עלית קצת במשקל, אל תרגישי רע עם עצמך. כאשר הגוף מתחיל לעלות במשקל ללא קשר האם את אוכלת מסודר ונכון או לאו, ההרגשה אינה נעימה, שכן הגוף מרגיש נפוח ומלא יותר, אך זכרי כי כל זה לטובת יצירתם של חיים חדשים.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 10?

לנוח כמה שיותר

להמשיך לצרוך חומצה פולית

להקפיד על תזונה נכונה של ירקות, פירות, סידן, חלבונים ותזונה מגוונת.

במידה ועוד לא עשיתם זאת, חשוב לקבוע תור לבדיקת שקיפות עורפית אותה מומלץ לבצע בין שבוע 11 לשבוע 14 להריון.

לקבוע תור לבדיקת סקירת מערכות מוקדמת אותה מומלץ לבצע בין שבוע 14 לשבוע 16 להריון – לעיתים אין הרבה תורים פנויים ומומלץ לקבוע תור מס' שבועות מראש. שבוע 10 הנו שבוע קריטי, התייחסו להמלצות משרד הבריאות ושמרו על בריאותכם ובריאות עוברכם.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.