שבוע 14

שבוע 14

שבוע 14 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – גודלו כבר מגיע בערך ל -8 ס"מ ומשקלו מתקרב ל – 60 גרם והוא מתחיל להצמיח שיער. אצלך – ייתכנו צרבות ותחושה שעלית במשקל (שייתכן והיא לא רק תחושה..). למחשבון הריון ולחישוב מועד לידה משוער

שבוע 14 – איזה חודש זה?

השבוע ה-14 נמצא בטווח של החודש הרביעי להריונך. זהו השבוע הראשון של החודש הרביעי להריונך.לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 14 להריון?

במהלך שבוע 14 העובר כבר ממש אדם קטן. צורת הגוף שלו כבר כמעט ונראית כמו צורה של תינוק . משקלו מתקרב ל – 60 גרם ואורכו באיזור ה – 8 ס"מ. הוא ממשיך לזוז בתוך הרחם ולהתנועע בתוך מי השפיר. בשבוע 14 להריון העובר מתחיל להצמיח שיער, גם באיזור העיניים (ריסים). איברי הרביה של העובר מתפתחים בקצב מהיר ובבדיקת סקירת מערכות מוקדמת/ראשונה (בין שבועות 14 ל – 16 להריון) הרופא שיבצע את הבדיקה יוכל לומר לכם אם אתם מצפים לבן או לבת.

מה קורה איתך בשבוע 14?

בשבוע 14 כבר ככל הנראה תרגישי הקלה מהבחילות ומהעייפות. העובר נכנס לגדילה מואצת וההריון בהחלט מבוסס יותר (כ – 80% מההפלות מתרחשות ב – 12 השבועות הראשונים להריון).

שבוע 14 – סקירת מערכות מוקדמת

במידה וטרם ביצעתם את בדיקת סקירת המערכות את ודאי חוששת לקראתה. הסירי דאגה מליבך, ולכי לבדיקה בראש פתוח. זכרי – רוב רובם של התינוקות נולדים בריאים לגמרי וללא בעיות מיוחדות. בנוסף, ייתכן שבסקירה שלכם יאמרו לכם להיות במעקב על מצג כזה או אחר של העובר. גם אם בבדיקת סקירת המערכות הרופא מסתייג ואומר כי הוא רואה דברים ש"עלולים" להיות בעייתיים בהמשך, אל תיכנסו ישר לחרדה והמתינו בסבלנות לסקירת מערכות מאוחרת/המורחבת שכן בשבוע 14 קשה עדיין לומר בוודאות מה בעייתי, ומה עוד צריך להתפתח וטרם הגיע לתצורתו הסופית.

רופאים לעיתים לא רוצים לקחת את הסיכון ומחובתם לומר כי ייתכן וממצא מסוים יכול להעיד על בעיה, במידה ויישאר כך בהמשך. במידה וזה מה שייאמר לכם – אתם לא תהיו היחידים שייצאו לחוצים מסקירת המערכות המוקדמת. עם זאת, ייתכן בהחלט שיאמרו לכם כי הכל תקין ותוכלו לצאת לדרככם שמחים ומאושרים.

שבוע 14 – צרבות

למה בשבוע 14 יש צרבות? הורמוני ההריון הרבים המשתוללים בגופך גורמים להאטה של תהליך העיכול ולכן את עלולה לחוש צרבת לאחר ארוחה. במידה ואת סובלת מצרבות בהריון התייעצי עם הרופא שלך לגבי תרופות או סוכריות שתוכלי להיעזר בהן על מנת להקל על המצב. במידה ויש לך צרבת בלילה את יכולה לשים 2-3 כריות כדי להגביה את עצמך. פעולה זו אמורה לסייע לצרבת לשכוך. דברים נוספים שיכולים לסייע: לעיסת מסטיק אחרי ארוחה, אכילת ארוחות קטנות, שתיית מים מועטה בזמן הארוחה או כלל לא, מכיוון ששתיה מרובה עלולה להגביר את תחושת הצרבת.

שבוע 14 – עליה במשקל

במהלך שבוע 14 להריון את כבר עלולה לחוש שעלית במשקל. אל תייסרי את עצמך, גם אם המכנס האהוב עלייך כבר לא נסגר וגם אם הדודה או החברה הטובה אמרו משהו. את בהריון, וככה זה בהריון.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 14 להריון?

לבצע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת

להמשיך ולהקפיד על תזונה נכונה הכוללת ירקות ופירות

להקפיד על שתיה מרובה, בעיקר מים.

להקפיד על ניקיון והיגיינה בבית

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
5 Comments
  1. You know what, I'm very much inclined to agree.

    Reply
  2. It's a pleasure to find someone who can think so clearly

    Reply
  3. IJWTS wow! Why can't I think of thigns like that?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.