שבוע 15

שבוע 15

שבוע 15 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר ממשיך לגדול ומבצע תנועות, לרוב רפלקסיביות וכבר ניתן לומר בוודאות האם מדובר בבן או בת. אצלך – ייתכנו ורידים בולטים בגוף, תחושות בלבול, מצבי רוח משתנים ושינויים בדחף המיני. למחשבון ההריון

שבוע 15 – איזה חודש זה?

שבוע 15 נמצא בטווח של החודש הרביעי. זהו השבוע השני של החודש הרביעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון

מה קורה לעובר במהלך שבוע 15 להריון?

העובר בשבוע 15 ממשיך לגדול ולהתפתח. עצמותיו גדלות ומתחזקות. הוא כבר מבצע תנועות, ברוב המקרים הן מתבצעות כתוצאה מרפלקס ולא כתנועה רצונית של העובר. איברי המין כבר הושלמו ולכן בבדיקת סקירת מערכות מוקדמת שתבצעו כבר תוכלו לקבל את הבשורה (במידה ותרצו כמובן) – האם מדובר בבן, או בבת.

מה קורה איתך בשבוע 15?

במהלך השבוע או במהלך השבוע הבא תיגשו ככל הנראה לבצע את בדיקת סקירת המערכות המוקדמת. לבדיקה זו חשיבות רבה שכן במהלכה מוודאים שאיברי העובר נמצאים ותקינים. כמו כן, במידה ומתגלה ממצא חריג ניתן לטפל בו בשלב יחסית מוקדם של ההריון. גם אם הרופא ממליץ להיות במעקב לגבי ממצא מסוים שהתגלה בסקירה המוקדמת – אין זה אומר שבהכרח יש בעיה, אלא שיש לעקוב אחר ממצא מסוים גם בסקירת המערכות המורחבת. אל תקפצו למסקנות מיותרות לפני הזמן. חשוב שתשמרי על רוגע למענך ולמען העובר. בהחלט ייתכנו שינויים במצב הרוח שלך כרגע, זה תקין לחלוטין.

בנוסף, ייתכן שתחווי קושי להתרכז במשימות לאורך זמן ותחושת בלבול שתמשיך ותהיה אופיינית גם להמשך ההריון. אל תכעסי על עצמך במידה ואת שוכחת דברים או מבולבלת מהרגיל. הי, לפחות כעת יש לך תירוץ מצוין לכל דבר שאת מפשלת בו, פשוט אמרי:"זה בגלל ההריון".

שבוע 15 – בטן?

תלוי. יש נשים שעדיין לא תצא להן הבטן בשלב זה (לרוב בהריון ראשון) ואילו יש נשים שהבטן כבר תצא להן בשבועות 11, 12. העניין מאוד אינדיבידואלי ומשתנה מאישה לאישה.

שבוע 15 – ורידים בולטים

בשבוע 15 ובשבועות הקרובים תיתכן הופעה של ורידים בולטים, בעיקר ברגליים. אל תקחי את זה קשה, יש לכך הסבר והוא העליה הגדולה בהזרמת הדם בכלי הדם בגוף על מנת לשמור על הריון תקין ועל העובר. יש מס' דברים שאת יכולה לעשות כדי להפחית את בולטות הורידים: אל תשלבי את רגלייך בישיבה מכיוון ששיכול הרגליים מפחית את זרימת הדם, השתדלי לזוז כמה שיותר במהלך היום ולא לעמוד או לשבת במשך הרבה זמן רצוף. אם את עובדת מול מחשב – ערכי הפסקות יזומות, הסתובבי קצת בקומת העבודה, או רדי למטה במעלית ועלי בחזרה (כן,כן). בנוסף, הליכות ושמירה על תזוזה של הגוף באופן קבוע יסייעו גם הם. ורידים ודליות ברגליים יכולים להיעלם לאחר ההריון ויכולים גם להשאר, לכן מומלץ להפחית את הנזק של הופעתם במהלך ההריון על ידי הצעדים שמנינו.

שינויים בהרגלי המין

בשבוע 15 להריון ובכלל בשבועות הקרובים ייתכן כי תחושי שינוי ביחסך כלפי קיום יחסי מין. לחיוב או לשלילה. ישנן נשים שבשלב זה נהנות יותר מקיום יחסי מין שכן הן מרגישות מושכות יותר מכיוון שהחזה גדל, ויש "הסבר" לבטן או לחוסר השלמות של הגוף ואילו אחרות מרגישות דחיה מקיום יחסי מין ורוצות שיעזבו אותן במנוחה. פעלי לפי איך שאת מרגישה לנכון. עם זאת, דעי כי התרחקות מבעלך והמנעות מיחסי מין עלולה להרחיק בינך לבין בן זוגך.  במידה וזה המצב – שוחחי עם בן זוגך והבהירי לו מה את מרגישה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 15 להריון?

לבצע בדיקת סקירת מערכות מוקדמת

להמשיך להקפיד על היגיינה ותזונה נכונה

להשתדל להיות בתנועה ולעשות הפסקות יזומות בעבודה לצורך תזוזה.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.