שבוע 19

שבוע 19

שבוע 19 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – הוא גדל וגדל ושוקל בשבוע זה בערך 200 גרם. אורכו כבר מגיע ל – 15-20 ס"מ וגופו מתחיל לייצר ורניקס – חומר שומני אשר יגן עליו במהלך שהותו ברחם ועד ללידה. אצלך – גופך גדל, וייתכן כי את חשה תסכול במציאת בגדים מול הארון בבוקר. השבוע ייתכנו גם כאבים קלים באיזור הבטן התחתונה ופצעונים על הפנים. רוצה לדעת מה קורה בשבוע 20 בהריון?. למחשבון הריון ולחישוב מועד לידה משוער

שבוע 19– איזה חודש זה?

השבוע ה-19 נמצא בטווח של החודש החמישי להריונך. זהו השבוע השני של החודש החמישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 19 להריון?

העובר שוקל כעת בערך 200 גרם ואורכו בשלב זה הנו בין 15-20 ס"מ. גופו מתחיל בשלב זה לייצר חומר שומני הנקרא ורניקס. הורניקס מיועד להגן על העובר כל עוד הוא שוהה ברחם ומוקף במי שפיר. בשלב זה העובר כבר ישן וער ובעל מחזורי שינה וערות. הגוף של העובר בשלב זה מייצר גם חומר הנקרא מיאלין האחראי על הובלת פקודות במערכת העצבים של העובר. מתי מתחילים להרגיש תנועות עובר?

מה קורה איתך בשבוע 19?

את ככל הנראה מרגישה פיזית בסדר בשבוע זה אך את עלולה לחוש רע מול המראה וארון הבגדים בבוקר כאשר הנך מתקשה למצוא בגדים שיתאמו למידותייך החדשות. זוהי תקופת ביניים בה הבטן כבר ככל הנראה יצאה, אך עדיין חבל להחליף את כל המלתחה מכיוון שבשבועות הקרובים גופך יילך וישתנה. במידה ואת מבצעת רכישות בגדים עבור הההריון – השתדלי לא לקנות בגדים צמודים וקני בגדים שיוכלו לשמש אותך גם בעוד חודשיים שלושה בהריון.

יחסי מין בשבוע 19 להריון

ייתכן שיחסך לקיום יחסי מין עם בעלך ישתנה. יש נשים שחשות חשק מיני מוגבר בשלב זה בהריון ואחרות רק רוצות להמנע מכך. היי ערה למצב, ושוחחי עם בעלך על מה שאת מרגישה.

פצעים בפנים

עקב ההורמונים הזורמים בגופך ייתכנו בשלב זה של ההריון הופעות של כתמים או פצעים על הפנים. כתמים וסימנים אלו לרוב נעלמים לאחר ההריון. בינתיים השתדלי לשמור על היגיינה ולרחוץ את הפנים עם מים וסבון. כמו כן, השתדלי להמנע מחשיפה רבה לשמש. (זו עצה שימושית לא רק להריון, חשיפה רבה לשמש אינה מוסיפה בריאות באף שלב).

שבוע 19 – כאבים קלים באיזור הבטן

במהלך שבוע 19 ובזמן הקרוב, על מנת לספק מקום לעובר ההולך וגדל, הרחם גדל ואיתו הבטן שנמתחת על מנת לספק מקום לעובר. ייתכן כי תחושי בשבועות הקרובים כאבים קלים באיזור הבטן התחתונה ובצד. כל עוד מדובר בכאבים קלים אין מה להתרגש. במידה והכאבים הולכים ומתגברים או מתמשכים – התייעצי כמובן עם הרופא שלך.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 19 להריון?

להיות כבר אחרי ביצוע בדיקת חלבון עוברי.תבחין משולש

במידה וטרם עשית זאת – לספר לעובדים איתך ולממונה עלייך על ההריון.

לאכול במנות קטנות על מנת להמנע מצרבות, עצירות וטחורים.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.