שבוע 20

שבוע 20

שבוע 20 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – בשבוע זה אורכו של העובר 20 ס"מ ויותר (בערך בגודל של מלפפון גדול או בננה) והוא שוקל כ – 250 גרם בממוצע. אצלך – הגעת בשעה טובה למחציתו של ההריון. הרחם שלך הגיע לאיזור הטבור, את ממשיכה לעלות במשקל ועקב שינויים המתחוללים כעת בגופך את עלולה לסבול מקשיי הירדמות ובעיות בשינה. למחשבון הריון ולחישוב מועד לידה משוער

שבוע 20 – איזה חודש זה?

השבוע ה-20 נמצא בטווח של תחילת החודש החמישי להריונך. זהו השבוע השלישי של החודש החמישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 20 להריון?

העובר גדל ומגיע כבר לאורך של 20 ס"מ ויותר. הוא ממשיך להתפתח, והשבוע ייתכן שתוכלי להרגיש אותו מתנועע וזז לראשונה. יש נשים שעדיין אינן מרגישות תנועות עובר במהלך שבוע 20 להריון, זה קורה לרוב בהריון ראשון.

מה קורה איתך בשבוע 20?

את ממשיכה לגדול ולעלות במשקל. זכרי, זו תופעה זמנית ותקינה להריון. חוסר עליה מספקת במשקל בתקופת ההריון עלולה לפגוע בעובר שלך. קבלי את העליה במשקל בהבנה וזכרי כי היא תורמת להתפתחות תינוקך. מצד שני, במידה והתחלת את ההריון עם עודף משקל או שעלית הרבה במשקל במהלך ההריון עד כה, זכרי כי עליה מרובה במשקל עלולה לפגוע בהריון ובעובר. עליה מרובה במשקל בהריון מעלה את הסיכוי לפיתוח של סוכרת הריון, רעלת הריון, סיבוכים בלידה וריבוי ניתוחים קיסריים ומומלץ להמנע מכך. השתדלי לאכול כמה שפחות סוכרים ונסי להרבות באכילת פירות, ירקות, סידן וחלבונים.

שבוע 20 – קשיים בשינה

בשבועות הקרובים את עלולה לסבול מקשיי הירדמות ומעייפות ותשישות עקב חוסר בשינה איכותית. ייתכן כי זה קורה עקב מחסור של ברזל בדם, ייתכן כי את סובלת מצרבות וייתכן כי את סובלת מהתכווצויות בשרירים. כל אלו תקינים לשלב זה. במידה ומדובר במחסור בברזל – התייעצי עם הרופא שלך לגבי לקיחת תוספים. במידה ואת סובלת מצרבות – השתדלי להמנע מאוכל מטוגן ולהרבות בפירות וירקות. בנוסף, נסי לא לאכול ארוחות גדולות לפני השינה וגם במהלך היום השתדלי לאכול במנות קטנות.  ייתכן גם כי את סובלת מנזלת, אף סתום או סתם תחושת התקררות עקב השינויים המתרחשים בגופך – על מנת למזער תופעה זו השתדלי לאכול הרבה פירות וירקות, ובמידה והדבר גורם לך לסבל ולקשיים בתפקוד – התייעצי עם הרופא שלך לגבי תרסיסים כאלו ואחרים המותרים לשימוש בהריון. במידה ואחד מהגורמים שציינו גורם לך לקשיי תפקוד – מומלץ להתייעץ עם רופאך לגבי טיפול מתאים.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 20 להריון?

לקבוע תור לבדיקת סקירת מערכות מאוחרת (אותה יש לבצע בין שבוע 22 לשבוע 24 להריון)

להמשיך בתזונה נכונה ומאוזנת הכוללת הרבה ירקות, פירות, חלבונים וסידן וכמה שיותר מזון טרי, וכמה שפחות קפאין וחומרים מעובדים.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.