שבוע 23 להריון

שבוע 23

שבוע 23 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – משקלו של העובר מגיע ל – 450-500 גרם ואורכו כ – 28-30 ס"מ בממוצע. מתחת לעורו ממשיך להצטבר שומן והוא ממשיך להתנועע ולבדוק את החדר הקטן שלו ברחם. אצלך – השבוע תרגישי את העובר זז ומתנועע (וגם אם את עדיין לא מרגישה תנועות עובר, זה עדיין תקין) וייתכנו התכווצויות בבטן, קשיי ריכוז, בצקות ונפיחויות ברגליים. לחישוב מועד לידה משוער, יום הלידה ומזל היילוד לחצ/י כאן

שבוע 23 – איזה חודש זה?

שבוע 23 נמצא בטווח של החודש השישי להריונך. זהו השבוע השני של החודש השישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 23 להריון?

בשבוע 23 להריון העובר מגיע לגודל של כ – 450-500 גרם ואורך של כ – 28-30 ס"מ בממוצע. השבוע הוא ממשיך לזוז בחלל הרחם ולבדוק את יכולותיו. הוא כבר יכול לגעת בפניו ולמצוץ את אצבעו. בשבוע זה ממשיך להצטבר שומן מתחת לעורו של התינוק הממלא את פניו וגופו של העובר שנראה כבר הרבה פחות מקומט.

מה קורה איתך בשבוע 23?

תנועות עובר והתכווצויות בבטן בשבוע 23

במהלך שבוע 23 סביר כבר שתרגישי תנועות עובר, הן עלולות להרגיש לך כמו רפרוף קל בבטן, שיהוק פנימי או תחושה של דופק בתוך הבטן. יש נשים שמספרות שתנועות העובר הרגישו להן תחילה כמו כאב בטן לא מזוהה. גם אם את טרם מרגישה תנועות עובר זה עדיין סביר בשלב זה, במיוחד אם זה ההריון הראשון שלך. המתיני עוד שבוע וככל הנראה גם את כבר תרגישי. גם בשבוע 23 להריון וגם במהלך השבועות הקרובים ייתכנו כאבי בטן. יכול להיות שתחושי בהתכווצויות של הרחם המכונות לעיתים צירי ברקסטון היקס – צירים מדומים אשר תפקידם להכין את הרחם ללידה.  כל עוד מדובר רק על התכווצויות ללא כאבים חזקים או הפרשות אחרות זה תקין. בכל מקרה של אי ודאות ושאינך בטוחה – לא מזיק להתייעץ עם הרופא שלך. כיצד מזהים צירים אמיתיים?

קשיי ריכוז

בהחלט יכול להיות שבשלב זה של ההריון את מרגישה מפוזרת, שכחנית ושהסביבה הקרובה שלך מקניטה אותך ואומרת שהתחלת לסבול מ"טמטמת הריון". הדבר נובע מכך שכל המשאבים שלך מופנים כרגע ליצירת החיים החדשים שבתוכך, וההורמונים שזורמים בכמויות גדולות בגופך. זו תופעה תקינה לגמרי ואת יכולה להתנחם בכך שלרוב לאחר ההריון התפקוד חוזר במלואו.

בצקות ונפיחות ברגליים

במהלך שבוע 23 ובכלל מעתה והלאה בהריון ייתכנו בצקות ברגליים ונפיחות. בצקות חריפות הן אחד מהסימנים לרעלת הריון, אך לא רק. במידה והבצקות שלך חריפות ואת סובלת מאוד – מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל שלך בהריון על מנת לוודא שהכל כשורה. כדי להקל על המצב השתדלי להרים את הרגליים למעלה כמה שיותר במהלך היום, לא לעמוד משך זמן ממושך, לא לאמץ את הרגליים, לשתות הרבה מים, ולהמנע כמה שאפשר מאכילת מאכלים מלוחים (הסופחים את הנוזלים מהגוף)

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 23 להריון?

שבוע 23 הוא מועד טוב לבצע בדיקת סקירת מערכות מאוחרת במידה וטרם עשיתם זאת.

להמשיך להקפיד על שתיית מים מרובה ותזונה מאוזנת הכוללת רבות מזון מגוונים, פירות ירקות, סידן וחלבון.

יש להקפיד על היגיינה ושטיפת ידיים לאחר נגיעה בבשר חי, ובצואת חתולים – אלו עלולים להכיל את טפיל הטוקסופלזמה המסוכן לנשים בהריון.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.