שבוע 26 להריון

שבוע 26

שבוע 26 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר כבר שוקל בין 800 ל – 900 גרם ואורכו 32-35 ס"מ בממוצע! שמיעתו כבר מפותחת מאוד בשבוע זה והשבוע הוא פוקח את עיניו. אצלך – הבטן גדלה וגדלה, וייתכן שתחווי עלבונות או תחושות לא נעימות עקב הערות של הסביבה. כמו כן, ייתכנו שינויי לחץ דם, וכאבי גב. לחישוב מועד הלידה המשוער ויום הלידה

שבוע 26– איזה חודש זה?

שבוע 26 נמצא בטווח של החודש השישי. זהו השבוע האחרון לחודש השישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 26 להריון?

העובר שלך שוקל כעת 800 – 900 גרם ואורכו כ – 32-35 ס"מ בממוצע! הוא ממשיך לבחון את גבולות הגזרה ברחם. השבוע  העובר כבר יכול לשמוע הרבה יותר טוב רעשים שמקורם מחוץ לרחם (בחרו את מילותיכם בקפידה, הוא כבר שומע את השיחות שלכם!). השבוע העובר כבר פותח את עיניו, שהיו סגורות עד עכשיו ורגיש יותר לאור. צבע עיניו עוד לא קבוע, וגם ימשיך להשתנות לאחר הלידה.

מה קורה איתך במהלך שבוע 26?

הבטן שהולכת וגדלה

הבטן שלך ככל הנראה גדלה משמעותית לאחרונה וייתכן שהערות מסוימות של אנשים ירגיזו אותך, בין אם מדובר בחברייך הקרובים, עמיתים לעבודה או מכרים של המשפחה. הערות לגבי כך שעלית יותר מדי במשקל, או שלא עלית מספיק, שהבטן שלך רחבה, צרה, שאת נראית עייפה או נפוחה וכו'. התעלמי מהערותיהם של אנשים וסנני את הדברים. גם בהמשך ההריון אנשים ירגישו בנוח לומר לך מה הם חושבים, ואף ייתכן כי אנשים זרים לגמרי יבקשו לגעת או יגעו לך בבטן, אפילו כך סתם ברחוב! היי מוכנה להיות אסרטיבית כשצריך ואל תתני לאנשים לחדור לך למרחב האישי. ללא קשר, השבוע ייתכן כי בן זוגך ואנשים אחרים מלבדך כבר יוכלו להרגיש את בעיטות העובר.

כאבי גב

שבוע 26 להריון יכול להתבטא בכך שתסבלי השבוע מכאבי גב מכיוון שהרחם שלך והבטן גדלים, ועקב המשקל הרב המפרקים שלך נחלשים, והגב הוא הגורם העיקרי שסוחב את המשקל. השתדלי לא לסחוב או להתכופף הרבה, ועשי הפסקות יזומות במהלך היום, על מנת להתהלך ולהיות מעט בתנועה. בנוסף, נסי לשים לך בכסא שלך בעבודה כרית נוחה שתתמוך בגבך. את יכולה גם לאמץ לך הרגל לישון עם מס' כריות שמקיפות אותך. נשים רבות מדווחות שזה סייע להן להרדם ולישון שינה עמוקה יותר במהלך ההריון.

קורס הכנה ללידה והחלטה לגבי איפה ללדת

שבוע 26 הוא זמן מתאים להתחיל לחשוב באיזה בית חולים תרצו ללדת (למידע לגבי איך בוחרים איפה ללדת). בנוסף, במידה ואתם מעוניינים להשתתף בקורס הכנה ללידה מומלץ להתחיל לברר פרטים בזמן הקרוב. התחילו לברר עם חברים, מכרים ומשפחה היכן כדאי לעשות קורס, כמה עולה, מה השוני בין הקורסים השונים וכו'. למידע על איך בוחרים קורס הכנה ללידה 

עליה בלחץ הדם

ייתכן כי תחושי עליה מסוימת בלחץ הדם. זה תקין בשלב זה, כל עוד זה לא מלווה בתופעות הבאות: נפיחות חריגה מתחת לעיניים וברגליים, עליה משמעותית ומהירה במשקל, אובדן ראיה פתאומי,הקאות וכאבי ראש. בכל אחד מהמקרים הללו מומלץ להתייעץ עם רופאך.

מה עובר עלייך בשבוע 26? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 26 להריון?

במידה וטרם עשיתם זאת, גשו לבצע בדיקת העמסת סוכר (מתבצעת בין שבועות 24-28 להריון)

במידה ואת חווה קשיים בשינה – נסי לישון עם כריות בין רגלייך, ובצמוד לבטנך. זה יכול לסייע לשינה שלך.

להמשיך לאכול מאוזן ובריא (כל אבות המזון, ירקות, פירות, חלבונים וסידן)

במידה ואת חשה חולשה, גם במהלך שבוע 26 להריון וגם באופן כללי במהלך ההריון – התייעצי עם הרופא המלווה את ההריון שלך לגבי לקיחת תוספי ברזל ותוספים כלליים לנשים בהריון.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.