שבוע 27 להריון

שבוע 27

שבוע 27 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר מגיע השבוע למשקל של בין 900 גרם לקילו, ואורכו 33-36 ס"מ בממוצע. הוא כבר פותח וסוגר את עיניו וישן וער במחזורים קבועים. אצלך – ייתכנו התכווצויות שרירים ברגליים וכאבי גב. לחישוב מועד הלידה המשוער ויום הלידה

שבוע 27– איזה חודש זה?

שבוע 27 נמצא בטווח של החודש השביעי. זהו השבוע הראשון לחודש השביעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 27 להריון?

העובר שלך כבר שוקל בין 900 גרם לקילו ואורכו 33-36 ס"מ בממוצע! בשבוע 27 העובר כבר נראה אנושי, פניו מתמלאים ע"י שכבות השומן הנוצרות בגופו, ריאותיו כבר מסוגלות לתפקד, כך שאילו היה נולד בשלב זה – סיכוייו (או סיכוייה) לשרוד היו גבוהים מאוד (ע"פ מחקרים רבים שנעשו סיכוייו של עובר שנולד בשבוע 27 לשרוד הם באיזור ה – 90%!). העובר בשלב זה כבר פותח וסוגר את עיניו, וישן ומתעורר במחזורים יחסית קבועים. בשלב זה העובר ממשיך ובולע את מי השפיר שברחם, זאת כחלק מההתפתחות של מערכת הנשימה והעיכול. פעולה זו יכולה לגרום לך לחוש ב"שיהוקים" של העובר. התחושה תהיה של גיהוקים קטנים בתוך הבטן. מדובר על תופעה תקינה לגמרי.

מה קורה איתך במהלך שבוע 27?

בשבוע הבא תסיימי את הטרימסטר השני להריון. אוטוטו תתחילי את השלב השלישי והאחרון של ההריון. אזרי כוחות, שליש מההריון עוד לפנייך.

התכווצויות שרירים ברגליים וכאבי גב

בשלב זה של ההריון ובמהלך שבוע 27 ייתכן כי תחושי בהתכווצויות שרירים חזקות, ההתכווצויות יכולות להגיע גם באמצע היום וגם באמצע הלילה! אל תיבהלי, גם אם תרגישי שזה כאב חד ומפתיע, זה קורה עקב הלחץ המופעל ע"י הרחם על הורידים שלך המזרימים דם חזרה אל הלב, במידה ואת נתקלת בהתכווצויות התהלכי מעט, ונסי להירגע. מתחי את הרגל (כמובן אחרי שהכאב נרגע מעט ומאפשר זאת). העובדה הלא מעודדת היא שככל שההריון יתקדם ייתכן שתסבלי יותר מההתכווצויות. עם זאת, העובדה המעודדת היא שיש נשים בהריון שכלל לא סובלות מההתכווצויות.

בנוסף, ייתכנו בשלב זה של ההריון כאבים בגב התחתון עקב הלחץ המופעל על האיזור. השתדלי לשבת זקוף, לשמור על תנועתיות מדי פעם במהלך היום, ולתמוך בגבך גם ביום וגם בלילה באמצעות כריות נוחות.

מה עובר עלייך בשבוע 27? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 27 להריון?

במידה וטרם עשיתם זאת, גשו לבצע בדיקת העמסת סוכר (מתבצעת בין שבועות 24-28 להריון)

במידה ויש לכם כבר ילדים, והם בגיל שהם יכולים להבין את העובדה שיש תינוק בבטן של אמא מומלץ להתחיל לשתף אותם.

בפן החברתי:

במידה ואתם מעוניינים להשתתף בקורס הכנה ללידה מומלץ להתחיל להתעניין בנושא. הכתבות הבאות יכולות להיות לכם שימושיות: האם כדאי לעשות קורס הכנה ללידה?  איך לבחור קורס הכנה ללידה?

זה הזמן להתחיל להתעניין בעגלות וציוד כללי לתינוק – הכתבות הבאות יכולות להיות שימושיות עבורכם: מה חשוב לכלול בתוך הזמנת לידה לתינוק?, מושגים ברשימת לידה, מה חשוב לבדוק כשבוחרים עגלה לתינוק?

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.