שבוע 30 להריון

שבוע 40

שבוע 30

שבוע 30 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – משקלו כעת – 1.4-1.5 ק"ג בממוצע. מוחו של העובר מתפתח מאוד ועד סוף שבוע זה הוא יהיה מפותח כמעט כמו מוח של עובר שנולד במועד. שיערו צומח והוא כבר מודע לרעשים ולשינויי אור המתרחשים סביב. אצלך – העובר סופג באופן מואץ חומרים מזינים מגופך השבוע ולכן את עלולה לחוש עייפות מוגברת. בצקות, נפיחות ולחץ על שלפוחית השתן גם הם יכולים לקפוץ לביקור. לחישוב מועד הלידה המשוער ויום הלידה

שבוע 30 – איזה חודש זה?

שבוע 30 נמצא בטווח של החודש השביעי. זהו השבוע הרביעי והאחרון לחודש השביעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 30 להריון?

במהלך שבוע 30 המוח של העובר מתפתח מאוד ועד סוף שבוע זה הוא כבר יהיה מפותח באופן כמעט זהה לעובר שנולד במועד. בשלב זה העובר מצמיח את השיער שאיתו יוולד, והוא/היא כבר יודעים לזהות כשיש תאורה חזקה בחוץ, או חושך מוחלט. כנ"ל לגבי רעשים חזקים המגיעים מהעולם שבחוץ. משקלו כעת כ – 1.4-1.5 ק"ג בממוצע.

מה קורה איתך במהלך שבוע 30?

מועד הלידה שלך הולך ומתקרב, ובשלב זה חשוב שתדעי איך לזהות צירים כאשר אלו מגיעים. כנ"ל לגבי ירידת מים.

נפיחות ובצקות

נשים רבות מספרות שבשבוע 30 להריון הן היו כה נפוחות שכבר לא יכלו לענוד את טבעות האירוסים והנישואים. בשלב זה ייתכן שגם את מרגישה נפיחות באיזורים שונים בגוף. כל עוד מדובר על נפיחות שלא מלווה בתופעות חריגות כמו הפרשות, דימום, הפרעות בראיה או כאבים חזקים בבטן – זו תופעה בהחלט שכיחה בשלב זה להריון. עם זאת, בכל החמרה חריגה של בצקות או נפיחות – התייעצי עם הרופא שלך. עדיף ללכת על בטוח ו"להציק" לרופא מאשר להצטער בדיעבד.

לחץ בשלפוחית השתן

בשבוע 30 להריון ייתכן לחץ על שלפוחית השתן מכיוון שייתכן והעובר "יושב" בדיוק עליה או באיזור. השילוב של קימה בלילה לשירותים והקושי למצוא תנוחה נוחה עלולים להוות גורם מפריע לשינה איכותית ולתת לך תחושת עייפות מוגברת והתשה. במידה ואת מתקשה להירדם – שימי מס' כריות נוחות בין רגלייך, ונסי לחבק כרית. נשים רבות הריון מספרות שזה מה שהציל להן את השינה בשבועות המתקדמים של ההריון.

מה עובר עלייך בשבוע 30? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 30 להריון?

במידה ואתם מעוניינים בקורס הכנה ללידה מומלץ להתחיל בבירורים. כתבות שימושיות: איך בוחרים קורס הכנה ללידה? האם כדאי לעשות קורס הכנה ללידה?

במהלך שבוע 30 מומלץ להתחיל לחשוב באיזה בית חולים תרצו ללדת. כתבה שימושית: איך בוחרים איפה ללדת?

במידה ואת חשה חולשה או עייפות מוגברת ואת עדיין לא לוקחת תוספי מזון – מומלץ להתייעץ עם רופאך לגבי לקיחת תוספים אשר ישלימו לך חוסרים במידה ואלו קיימים.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00
2 Comments
  1. נכנסתי היום לשבוע 30, ובדיוק כמו שכתוב – הבצקות הגיעו, אני ישנה ממש גרוע (קמה כל שעה לשירותים), וחייבת לומר שהכריות בין הרגליים בהחלט עוזרות – אחלה טיפ! ממליצה לכולן בהריון מתקדם, זה ממש עוזר לישון.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.