שבוע 36 להריון

שבוע 36

שבוע 36

שבוע 36 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – אורכו הממוצע מתקרב ל – 50 ס"מ. השבוע או בשבועות הקרובים הוא יירד אל תעלת הלידה. שומן ממשיך להצטבר בגופו והוא ימשיך לעלות במשקל בשבועות הקרובים. אצלך – ייתכנו תחושות מבולבלות והתרגשות עקב הלידה ההולכת וקרבה. מומלץ בשלב זה להתחיל להתעניין בנושאי הנקה, טיפול בתינוק חדש וגם להכין כבר תיק ללידה. למחשבון הריון לחישוב מועד הלידה המשוער

שבוע 36 להריון

שבוע 36 – איזה חודש זה?

שבוע 36 נמצא בטווח של החודש התשיעי. זהו השבוע הראשון לחודש התשיעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 36 להריון?

העובר ממשיך השבוע ובשבועות הקרובים לאגור שומן. שכבת הורניקס (הקרום המגן על העובר ברחם) הולכת ומתמעטת, ועוברים שיוולדו אחרי שבועות 39-40 יוולדו עם מעט מאוד ורניקס או כלל לא. בשלב זה מרבית העוברים כבר יורדים אל תעלת הלידה. במידה והעובר שלך נמצא השבוע או בשבועות האחרונים במצג עכוז, יומלץ לך לחכות עד שבוע 37 להריון, שכן עד אז העובר יכול להתהפך באופן טבעי. במידה ולא יעשה זאת – יומלץ לך, במידת האפשר, על היפוך עובר חיצוני.

שבוע 36

מה קורה איתך במהלך שבוע 36?

זהו, זה מתקרב. את כבר בחודש התשיעי. הלידה בהחלט יכולה להתרחש בעוד כשבועיים, שלושה, או אפילו בשבוע הבא! זה כבר ממש מרגש, אך עם זאת גם מלחיץ. טבעי לגמרי שתרגישי חסרת ביטחון או מבולבלת לגבי הצפוי לבוא, לגבי יכולותייך האמהיות, לגבי שינוי מאזן הכוחות בבית, לגבי עזיבת העבודה ויציאה לתקופה של מס' חודשים בבית. ייתכנו גם ספקות לגבי הנקה – האם אסתדר? האם זה יכאב? כל אלו בהחלט טבעיים. קחי את השבועות הקרובים להתכונן ללידה ברוגע. קראי מידע על הנקה, הכיני את התיק ללידה, קראי על מה עושים עם תינוק חדש? ובכלל, השתדלי לאסוף טיפים ועצות חשובות מחברות וקרובי משפחה, אך אל תתני לאף אחד לערער לך את הביטחון או לגרום לך לפקפק ביכולותייך להיות אם טובה.

שבוע 36

זיהוי צירים

חשוב שתדעי איך לזהות צירים אמיתיים ולהבדיל בינם לבין המדומים. צירים אמיתיים יהיו סדירים, כלומר יגיעו ויילכו במרווחים קבועים, וכאשר הם יופסקו תחושי הקלה מלאה, ולאחריה שוב כאב חד.

מה עובר עלייך בשבוע 36? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 36 להריון?

במידה והרופא מפנה אותך או שאת מעוניינת – לבצע בדיקת GBS לגילוי חיידק הסטרפטוקוק

להכין תיק ללידה, שכן היא יכולה להתרחש ממש בקרוב ולקרוא על עוד הכנות ללידה

לקרוא ולהתעניין לגבי הנקה

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00
2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.