שבוע 37 להריון

איך נכנסים להריון

שבוע 37

שבוע 37 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – המשך גדילה והתפתחות עד ללידה שנמצאת מעבר לפינה. אצלך – ייתכן ותפגשי השבוע את הפקק הרירי (וייתכן מאוד גם שלא), או הפרשות בגוונים חומים/אדמדמים. זה הזמן לקרוא לגבי מה קורה בלידה עצמה, להכין תיק ללידה, ולדעת איך לזהות צירים.

שבוע 37 להריון

שבוע 37 – איזה חודש זה?

שבוע 37 נמצא בטווח של החודש התשיעי. זהו השבוע השני לחודש התשיעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 37 להריון?

הידעת? תינוק מוגדר פג במידה ונולד לפני שבוע 37, ללא קשר למשקלו. על כן, החל מהשבוע העובר שלך כבר יכול להוולד ולהיחשב לתינוק שנולד במועד, ולא בלידה מוקדמת. השבוע העובר ממשיך לגדול ולהתפתח עד ללידה שתתרחש ממש בקרוב.

שבוע 37 להריון

ירידת הבטן והתבססות העובר באגן

העובר בשלב זה יורד מעט לכיוון האגן ומתחיל את תהליך ההתבססות שלו שם. אלו חדשות טובות, מצד אחד מכיוון שהדבר יאפשר לך לנשום יותר בקלות. מצד שני, הלחץ על שלפוחית השתן שלך יגבר.

מה קורה איתך במהלך שבוע 37?

בשלב זה של ההריון ייתכנו הפרשות מרובות, יש נשים שאצלן פתיחת צוואר הרחם (התחלת התהליך של הלידה) מלווה ביציאה של הפקק הרירי, מדובר בהפרשה צמיגית מאוד שלרוב מבחינים בה בביקור בשירותים. יש נשים שאצלן הפקק הרירי נפלט רק בלידה עצמה, ואצל אחרות כמס' ימים או שבועות לפני הלידה, וזה מסמל על כך שצוואר הרחם מתחיל להפתח. זה יכול לקרות יומיים לפני הלידה או שבועיים לפני הלידה וגם רק בלידה עצמה. אל תחששי במידה ונדמה לך שראית את הפקק הרירי, זה לא מנבא מתי בדיוק תתחיל הלידה עצמה. כך גם לגבי הפרשות. הלידה תגיע כשהיא תגיע ואין טעם לעסוק בניחושים. עם זאת, במידה והדבר מלווה בדימום (ולא רק הפרשה דמית קלה), כאבים או ירידת מים – פני בהקדם למיון.

מתח ולחץ לקראת הלידה המתקרבת

בפן הפסיכולוגי הלחץ והמתח גדלים, וזה בסדר גמור, בייחוד אם זה ההריון הראשון שלך. דברי עם חברות, עם אמך, עם קרובי משפחה, או עם מי שאת מרגישה בנוח ושפכי את אשר על ליבך. אם את מתקשה להירדם בלילה – השתדלי לא לאכול שוקולד או לשתות קפה, תה או משקאות המכילים קפאין בערב, שכן אלו עלולים לעורר אותך ולעכב את השינה. בנוסף, במידה והבטן מקשה עלייך להרדם, עטפי עצמך בכריות, חבקי כרית או שימי 2 כריות מתחת לראשך. ההגבהה לעיתים עוזרת.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 37 להריון?

במידה ואת מעוניינת לבצע בדיקת GBS נהוג לבצעה בין שבועות 35-37 להריון. אם את בשבוע 37 להריון בקשי בהקדם הפניה.

להחליט על ביות חלקי או מלא במהלך השהייה בבית החולים עם התינוק

להכין תיק ללידה

לקרוא את המדריכים שלנו בנושא מידע לקראת הלידה הכוללים מידע על שלבי הלידה, ועוד כתבות שימושיות.

לנוח ולאזור כוחות לקראת הלידה

במידה ויש לך כבר ילדים – להכין תכנית לגבי מי ישמור עליהם בזמן שתהיי בבית החולים.
כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.