שבוע 6 להריון

שבוע 6

שבוע 6 – דופק

בשבוע 6 להריון לעיתים כבר ניתן להבחין בדופק של העובר בבדיקת אולטראסאונד פשוטה. עם זאת, ישנם מקרים בהם דופק נצפה רק בשבוע 7-8 לכן מומלץ לקבוע תור ראשון לרופא הנשים שיבצע עבורכם את מעקב ההריון לא לפני שבוע 7, על מנת לא להתאכזב או להלחץ במידה והרופא לא יצליח להבחין בדופק. למחשבון הריון לחישוב מועד לידה משוער

שבוע 6 – איזה חודש זה?

שבוע 6 נמצא בטווח של החודש השני להריונך. זהו השבוע השני של החודש השני להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

שבוע 6 – מה קורה לעובר?

אורכו מגיע בשלב זה של ההריון ל -5-7 מ"מ. בשלב זה מתחילים להווצר העפעפיים, העיניים המוח, ושאר איברים. כבר קיימים שיליה וחבל טבור המעבירים אל העובר את החומרים להם הוא זקוק כדי להתפתח כראוי. ריאותיו של העובר מתחילות להסתעף וההתפתחות של העובר נכנסת להאצה.

מה קורה איתך בשבוע 6?

בשבוע זה את תחושי עייפות גדולה מהרגיל עקב הורמוני הריון הזורמים בגופך ועקב כך שלייצר אדם חדש בהחלט דורש הרבה אנרגיה! מומלץ להשתדל לנוח בכל הזדמנות. זה בהחלט טבעי להרגיש קושי לתפקד כרגיל בשבועות הקרובים וגם בשבוע השישי להריון. בנוסף, ייתכן כי במהלך שבוע 6 להריון תסבלי מבחילות או הקאות. קראו את הפוסט הזה אם אתם רוצים המלצות לגבי מה כדאי לאכול כשיש בחילות בוקר קראבמידה ולא – את ברת מזל. גם אם תסבלי מבחילות וגם אם לא – שני המצבים תקינים לשלב זה. ייתכן גם כי תחושי צורך ללכת לשירותים באופן תכוף. חשוב מאוד שתקפידי לשתות הרבה נוזלים בשלב זה של ההריון והחל מעתה והלאה. צריכת נוזלים מרובה ומספקת תמנע עצירות ותקטין סיכון לזיהומים בדרכי השתן.

מומלץ בשלב זה:

לבחור רופא למעקב הריון ולהכין שאלות מראש – בחרו רופא שילווה אתכם לאורך ההריון – שאלו חברים אם יש להם המלצות, ערכו בירורים ולבסוף בחרו. לפני הפגישה הראשונה אצל רופא הנשים מומלץ להכין מראש שאלות שחשוב לכם לקבל עליהן מענה. הכינו שאלות הקשורות לעובר, לספורט בהריון, תוספי מזון בהריון, בדיקות קרובות שצריך לבצע וכו'.

בדיקות – במידה ועוד לא ביצעתם, כדאי לבצע בשלב זה בדיקות סקר גנטיות, ובדיקות דם נוספות הרלוונטיות לשלב תחילת ההריון – הפניה תינתן לכם (ואם לא, תבקשו ועמדו על כך) בהגעתכם לרופא הנשים בתחילת ההריון.

חומצה פולית – במידה וטרם התחלתם לקחת חומצה פולית, בהגיעכם לביקור הראשון אצל רופא הנשים שיבצע עבורכם את מעקב ההריון בקשו מרשם.

מנוחה –  לנוח כמה שיותר ולנסות לשמור על רוגע, שכן העובר כרגע מתפתח במהרה וזקוק לתנאים אופטימליים להווצרותו.

תזונה בריאה ושתיה מרובה של מים – מומלץ לאכול בריא ומגוון – מומלץ לצרוך הרבה פירות וירקות בשלב זה של ההריון וגם בהמשך. סגלו לעצמכם כבר עכשיו הרגלים שילוו אתכם במהלך כל ההריון. הקפידו על תזונה נכונה וכמובן רצוי לשתות הרבה מים (לא מומלץ לצרוך קפה בהריון, תה, ומשקאות ממותקים אחרים).

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

 

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
10
4 Comments
  1. Normally I'm against killing but this article slaughtered my ignorance.

    Reply
  2. I didn't know where to find this info then kaboom it was here.

    Reply
  3. So excited I found this article as it made things much quekcir!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.