שבוע 7

שבוע 7

מה קורה במהלך שבוע 7? בשבוע 7 להריון כבר מתרחש לא מעט, גם אצלך וגם אצל העובר. אצל העובר – גדילה והמשך התפתחות איברים חיוניים. אצלך – ממצבי רוח משתנים, ועד לתחושת נפיחות ועליה במשקל. למחשבון הריון ולחישוב מועד לידה משוער

שבוע 7 – איזה חודש זה?

שבוע 7 נמצא בטווח של החודש השני. זהו השבוע השלישי של החודש השני להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 7 להריון?

בשבוע 7 העובר כבר מגיע לאורך סנטימטר, התפתחות האיברים של העובר ממשיכה ומתקדמת: תאי המוח שלו מתרבים כעת במהירות, הידיים, הרגליים, המפרקים ומבנה האוזניים מתחילים להווצר, וגם בניית עמוד השדרה מתחילה להתרחש. העפעפיים כמעט שלמים כבר בשלב זה.

מה קורה איתך בשבוע 7?

מצב הרוח נתון לחסדי ההורמונים שמציפים אותך. זה בסדר גמור אם רגע אחד את מרגישה שמחה ורגע אחר מרגישה עצבות או עצבנות. כמות ההורמונים בגופך כרגע גדולה ועלולה לגרום לשינויים קיצוניים במצבי הרוח. השתדלי לא להתפרץ על הקרובים אלייך, והסבירי את המצב על מנת שהסביבה הקרובה אלייך תקבל זאת בהבנה. ייתכן גם כי אינך חשה שינויים במצב הרוח וגם מצב זה תקין לגמרי. ייתכן כי תסבלי בשלב זה מעצירות – מומלץ להרבות בשתיית מים בתקופה זו על מנת להקל. ייתכן כי תבחיני בעליה קלה במשקל בתקופה זו. זה הזמן להסתגל לכך שבהריון גופך ישנה צורה ויוסיף משקל. העליה בשלב זה במשקל תתרחש כתוצאה מההורמונים המופרשים בגוף ולא מכך שהעובר או ההריון שוקלים יותר, בשלב זה העובר וההריון כמעט ולא שוקלים דבר.

זה זמן טוב למצוא את רופא הנשים שילווה אתכם במעקב לאורך כל ההריון, מומלץ לבחור רופא או רופאה שאתם מרגישים איתם בנוח ושיספקו לכם מענה לכל השאלות שתרגישו שברצונכם לשאול. תקופת ההריון הנה תקופה מלחיצה, המלווה בלא מעט סימני שאלה. חשוב שיהיה גורם מלווה במהלך ההריון שייתן לכם הרגשה טובה ובטוחה. בנוסף, שבוע 7 הנו זמן מצוין לגשת לבצע בדיקת אולטראסאונד ראשונה אצל רופא הנשים שיבצע את מעקב ההריון עבורכם מכיוון שבשבוע 7 כבר לרוב ניתן להבחין בדופק העובר, תתכוננו להתרגש!

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

 

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

מומלץ בשלב זה:

להרבות בשתיית נוזלים, בעיקר מים

להקפיד על התזונה, לצרוך הרבה פירות וירקות, חלבונים, סידן ולהשתדל לאכול בריא – כמה קפה מותר לשתות בהריון?

לגשת לבדיקת אולטראסאונד לזיהוי שק הריון ודופק

לעשות בדיקות שחשוב לבצע בתחילת הריון – בדיקות סקר גנטיות, בדיקת דם לגילוי נוגדני אדמת, טוקסופלזמה,  CMV וגם את סוג דמך והאם הוא חיובי או שלילי. שבוע 7 בהריון הנו זמן קריטי, השתדלו להקפיד לבצע את הנחיות משרד הבריאות לטובת בריאותכם ובריאות העובר שלכם.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.