האם שווה לקרוא את הלוחשת לתינוקות?

הלוחשת לתינוקות

הלוחשת לתינוקות

אם אתם לפני לידה או אחרי לידה ומתלבטים אם לקרוא את הספר "סודותיה של הלוחשת לתינוקות" הגעתם למקום הנכון.

קראנו בעצמנו את הספר ולהלן סקירה קצרה של הספר, שתעזור לכם להחליט אם לקרוא אותו או לא.

מחפשים מידע על סדר יום לתינוק? קראו את הפוסט הזה, מתקשים להרדים את התינוק שלכם? קראו את הפוסט הזה

הלוחשת לתינוקות – מיהי?

טרייסי הוג, במקור מאנגליה הייתה אחות ומיילדת מוסמכת. היא כתבה את סדרת הספרים של הלוחשת לתינוקות ביניהם "סודותיה של הלוחשת לתינוקות" ו"הלוחשת לתינוקות פותרת את הבעיות שלכם", "הלוחשת לתינוקות לפעוטות" ועוד.

הספרים נכתבו בסיועה של מלינדה בלאו אבל הרוב הגדול מכיר רק את טרייסי הוג והיא זו שמכונה "הלוחשת". טרייסי הוג נפטרה בשנת 2004 בגיל 44 ממחלת סרטן העור.

האם הספר הלוחשת לתינוקות נותן עצות פרקטיות? 

הספר עצמו זורם וקולח וכתוב בשפה קלה. הספר מלא בעצות, המשולבות בסיפורים אישיים של הורים שפגשה הלוחשת. במהלך הספר נדמה שהסיפורים האישיים של ההורים מקבלים יותר מדי מקום בספר וישנה הרגשה במהלך הקריאה של "נו,אז איפה העצה? מתי כבר מגיעים לפואנטה"?

הלוחשת לתינוקות – עיקרי הספר והעקרונות

שיטת ה – EASY – אוכל, פעילות, שינה ואתם

הלוחשת מדברת על שיטה שהיא המציאה שנקראת: E.A.S.Y – מלשון EAT, ACTIVITY,SLEEP, YOU – משמע – התינוק אוכל, אח"כ משחק או נמצא בפעילות,לאחר מכן ישן ואז יש לך זמן לדאוג לעצמך ולבית.

בספרה היא מנסה לומר שמגיל 0 אפשר לחנך תינוק לשגרה שכזו, ורק כך ניתן לשלב תינוק בחיי משפחה תקינים ולא להסחף אחר התינוק בלבד ולאבד את החיים שלכם עצמכם.

אם אתם בעצמכם הורים אתם יודעים שזה מאוד בעייתי לסגל לתינוק סדר יום החל מגיל יום. אל תרגישו רע אם אתם לא ממש מצליחים בכך. שיטת הEASY של הלוחשת לתינוקות יכולה אולי להתאים החל מגיל 3 חודשים, 4 חודשים ואפילו 5 חודשים, וגם אז לא בטוח.

כמו כן, שלב ה – YOU לא בדיוק תקף, כי בזמן שהתינוק ישן זה לא בדיוק שאת יכולה להרים רגליים ולקרוא ספר (אולי את הלוחשת לתינוקות?), את צריכה לשטוף בקבוקים/סטריליזציה, לכבס לתינוק, לנקות את הבית, לקפל כביסה, להספיק לאכול משהו וכו'.

הלוחשת לתינוקות משבחת ומהללת את שיטת ה-E.A.S.Y ומבטיחה כי גם תינוק בן כמה שבועות יכול להכנס בקלות לשגרה של אוכל, פעילות ושינה. זה ממש לא מדויק ואין לך מה לרגיש מתוסכלת במידה וזה לא קורה כ"כ מהר. מתקשים להרדים את התינוק? קראו את הפוסט הזה

מה הלוחשת לתינוקות אומרת על הנקה?

הלוחשת לתינוקות מציינת מס' עובדות בעייתיות בנוגע להנקה. היא כותבת בספרה שבשלושת הימים הראשונים לאחר הלידה ההנקה תיקח כ – 15 דקות מכל צד, וכשיגבר ייצור החלב תעבור האישה להנקה מצד אחד כל פעם.

זה לא מדויק כלל, הנקה לוקחת זמן ואין להגבילה בתקופה הראשונה שלאחר הלידה. בנוסף, יש נשים שמניקות בכל האכלה משני הצדדים (זו הדרך המקובלת, לתת לתינוק לסיים צד אחד, על מנת שיקבל גם את החלב האחורי ואז להציע לו גם את הצד השני).

לוחות זמנים להאכלה?

הלוחשת גם מציינת לוחות זמנים מדויקים לגבי במשך כמה זמן להאכיל את התינוק מכל צד בימים הראשונים וזו טעות מרה. בחודשים הראשונים לחייו תינוק צריך לקבל הנקה לפי דרישה, התינוק קובע מתי הוא רעב והתינוק הוא זה שקובע מתי הוא סיים לאכול. נקודה. מאכילים את התינוק בלילה? קראו את הפוסט הזה

כמויות האכלה

הלוחשת לתינוקות מציינת בספרה כמויות אותן צריך לצרוך תינוק בכל גיל החל מגיל הלידה. הכמויות שהיא מתארת ממש אינן מדויקות (לדוגמא, לטענתה תינוק בגיל לידה עד 3 שבועות צריך לאכול כל שלוש שעות 90 מ"ל).

לא כל התינוקות אוכלים אותו דבר ולא כל התינוקות אוכלים את הכמויות הללו. התייחסו לכמויות כהמלצה בלבד ואל תנסו להכריח את התינוק לאכול יותר או פחות ממה שהוא עצמו דורש.

הורות משובשת

במהלך הספר טרייסי הוג מדברת הרבה על הורות משובשת, על טעויות נפוצות שהורים עושים עם התינוקות ולכן יוצרים עבור עצמם ועבור התינוק שלהם מעגל קסמים שקשה לצאת ממנו. פרק זה שימושי מאוד ומופיע דווקא לקראת סוף הספר וחבל, כי יש הורים שזונחים את הספר לפני הגיעם לפרק זה.

יצירת מעגל כבוד

הלוחשת לתינוקות מדברת על יצירת מעגל כבוד סביב התינוק.

על כך שלפני שמרימים אותו, מעירים אותו בבוקר או מחתלים אותו צריך להסביר מה עושים, ולא פשוט "לחטוף" אותו מהמיטה.

לתת הסברים למעשים שלנו כלפיו ולכבד את מרחב המחיה של התינוק. לא לפלוש למרחב שלו ללא אזהרה מוקדמת.

האכלת חלום והאכלה כל שעתיים לפני שנת הלילה

הלוחשת מעודדת האכלה יזומה של התינוק כל שעתיים לפני שינת הלילה ובנוסף, היא טוענת בספרה שיש להעיר את התינוק לפני שאתם הולכים לישון ולהאכיל אותו, מה שנקרא האכלת חלום.

היא טוענת בספרה שהאכלת חלום תגרום לתינוק לישון כל הלילה, והיא עוד מוסיפה:"אפילו אינך צריכה לגרום לו לגהק, תינוקות בדרך כלל כה רגועים בהאכלות האלה, שאינם לוגמים אויר".

עצה זו ממש בעייתית בעינינו ואף מציקה לתינוק, מדוע להעיר תינוק ולהאכילו מבלי שביקש? בנוסף, בשביל הנוחות שלכם לנסות להאביס את התינוק לפני שאתם הולכים לישון בשביל שאולי סוף סוף התינוק יישן לילה שלם? מה גם שאמהות רבות דיווחו לנו שניסו שיטה זו ונחלו רק כשלונות.

שעות ערות וכמויות שינה

טרייסי הוג מציינת בספרה דוגמאות רבות לכמויות ממוצעות של שינה לתינוקות. לדוגמא היא כותבת שתינוקות בני חודש עד גיל שלושה חודשים אמורים לישון 8 שעות בלילה+שלוש מנוחות בנות שעה וחצי כל אחת.

ידוע לכולם שלא כל תינוק עד גיל 3 חודשים מצליח לישון לילה שלם. בנוסף, היא מדברת על כך שתינוק עד גיל חודש יישן שנת לילה בת 5-6 שעות.

זה ממש לא נכון, ורוב התינוקות עד גיל חודש הם חסרי שעות וחסרי סדר מבחינת שעות השינה. אל תרגישו רע אם לתינוק שלכן עדיין אין שעות קבועות, סדר יום של תינוק, וגם אם השינה שלו עדיין מתבצעת ברובה במהלך היום.

הלוחשת לתינוקות – סיכום

הספר נותן מגוון עצות לגידול וטיפול בתינוק בחודשים הראשונים לחייו אך הסיפורים של הזוגות המתוארים בספר ארוכים מדי לעומת הפואנטות והעצות הקצרות מדי.

בנוסף, שיטת ה – E.A.S.Y שפיתחה לדעתנו בעייתית ליישום, וודאי לא מתאימה לתינוקות מגיל 0 כפי שהיא טוענת. היא מדברת הרבה בספרה על "הורות משובשת" ועל הקניית הרגלים רעים לתינוק. זהו פרק חשוב ופרקטי ביותר וחבל שהוא הפרק האחרון בספר כי רבים כלל לא מגיעים לקרוא אותו. גם במהלך הספר מופיעות פה ושם עצות שימושיות וטובות לגידול התינוק.

עם זאת, לצד העצות הטובות והשימושיות, הספר גם מלא בעצות בעייתיות ושנויות במחלוקת (כמו האכלת חלום יזומה או האכלה של התינוק כל זמן קצוב) בנוסף, במידה והחלטתם לקרוא את הספר אל תקחו כל מילה כדברה, והפעילו טוב טוב את האינסטינקטים שלכם ואת רגשי ההורות שלכם לפני נקיטת פעולה כזו או אחרת אל מול התינוק, בין אם קראתם על כך אצל הלוחשת או בכל ספר אחר.

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
10
10 Comments
 1. אני קראתי את הספר בלידת הילד השני ומאוד מאוד נהנית וממליצה!
  כעת לפני לידה נוספת וקוראת שוב כדי להזכר..
  כמובן שצריך להפעיל מחשבה עצמאית ולא להיות נוקשים – טרייסי בעצמה כותבת את זה כל הזמן..
  אבל בכללי אני חושבת שמי שהולכת ברוח השיטה שלה מרויחה תינוק רגוע (ביחסיות כמובן תמיד יש כאבי בטן מחלות וירוסים וכו)
  ושלות נפש ורגיעה!!!
  אולי מי שבאופי שלה מרובעת ונוקשה לוקחת את הדברים בלי פורפורציה אבל הכתבה הנ"ל ממש כתובה במטרה ברורה למנוע מקריאת הספר וחבל כל כך!!!
  ראיתי מסביבי הרבה תינוקות בתקופה שילדתי את בני וההבדל בינו לבין תינוקות שגודלו בצורות אחרות (הנקה לפי דרישה שינה לא מסודרת וכו') זעק עד לשמים!!
  שיהיה בהצלחה לכל אמא באשר היא…

  Reply
 2. גם על הבת שלי השיטה עבדה פלאים,
  אמנם דילגתי על האכלת אשכול והאכלת חלום כי הבייבי המושלמת רוצה לאכול מיד אחרי מקלחת אבל היא ישנה ממש מצוין בלילה!
  וגם כל פעם שהיאבוכה אני יכולה לדעת כמעט בוודאות מה היא רוצה,
  המאמר למעלה לא כ"כ מדויק, ואני ממליצה בחום לכל אמא שרוצה לחיות שפוי לקרוא את הספר וליישם אותו.
  תקופה קצרה כשחזרתי לעבודה קצת השתבש לה הסדר יום וכבר ראיתי כמה זה קשה!

  Reply
 3. המאמר מאד לא מדייק.
  זמן לעצמך- אולי יש לך עזרה של סבתות, חברות וכו'? או שהדבר יעודד אותך לבקש עזרה מספר פעמים בשבוע בשביל לעשות משהו לעצמך. אם את רוצה לנצל את הזמן לכביסה, זה לשיקולך. אני ניצלתי חלק מהזמן לכביסה וכלים וחלק מהזמן לצפייה בטלויזיה או לביקורים.
  האכלת חלום- כשמה כן היא- בזמן שהילד ישן!!!! היא כותבת מיליון פעם שלא מעירים את הילד בשביל זה.
  לגבי סדר היום היא כותבת פעם אחר פעם שמדובר בהצעה כללית וכל אמא תתאים ותתגמש בהתאם לילד ולה עצמה! שבשום פנים ואופן אין לעקוב אחר הלו"ז כמשהו שכתוב בסלע.
  כתוב במאמר שמגיל אפס הילד אמור לפעול לפי לו"ז בעוד שבספרים כתוב שמומלץ להתחיל לו"ז רק מגיל 6 שבועות כי לפני זה הילד כל הזמן ישן. אם הילד בן מספר שבועות ונוהג להתעורר היא ממליצה לנסות להנהיג לו לו"ז.
  אני עם ילד ראשון והספרים ממש עזרו לי. הלו"ז הציל אותי ואת התינוק מבכי מיותר של עייפות שחזר על עצמו כל יום, ובזכות הלו"ז הצלחתי להשכיב אותו לישון לפני התפרצויות זעם והוא נינוח ומאושר. ההמלצה שלה היא להקשיב לעצמך ולתינוק ולקחת הכל בזמן הנכון מתוך התבוננות והפעלת שיקול דעת. לא לקפוץ בלחץ מכל דבר, ולא לפעול בצורה אוטומטית. אני ממליצה מאד על הספרים!

  Reply
 4. הספר הזה הציל אותי! אחרי שהנקתי שני ילדים לפי דרישה, ותמיד היה נראה לי שהם רק רעבים. הם לא ישנו בצורה מסודרת, התעוררו כל הזמן, ינקו טיפה, נרדמו ואז התעוררו שוב כי היו רעבים. הייתי בטוחה שכך אמור להראות סדר יום של תינוק.
  קיבלתי מתנה את הספר בלידה השלישית, וניסיתי לארגן לתינוק שלי סדר יום. אמנם לא קפדני כמו של טרייסי, עם הרבה גמישות ושיקול דעת בכל פעם, אבל בסך הכל ידעתי תמיד שאם עכשיו הוא אכל, אז אין סיבה להאכיל שוב! וקיבלתי תינוק רגוע, שישן כמה שעות רצופות בלילה ואוכל היטב. וכמובן- הרבה יותר רוגע לעצמי.

  Reply
 5. הי לכולן, קראתי חלק מהספר וחיפשתי עליו ביקורות באינטרנט והגעתי לכתבה הזו, אני חייבת לומר שאני מזועזעת חלקית מהספר הזה ומסכימה עם חלק מהנאמר בכתבה, הספר בעצם מדבר על הנהגת אג'נדה ברורה וסדר יום מאוד נוקשה מגיל 0! הלוחשת לתינוקות מבהירה היטב שזו הדרך הנכונה, ואני חושבת שזה מאוד נוקשה, איפה החמלה? מדובר על תינוקות קטנטנים שזה עתה נולדו. כל אמא צריכה לנהוג עם התינוק ע"פ מה שהיא רואה לנכון לאותו רגע, ולא ע"פ איזה לו"ז מתוכנן, נוקשה וקבוע, בטח לא בגילאים כאלו קטנטנים.. אלו תינוקות פיצקיים שרק צריכים חום, אהבה ואוכל.. מקווה שכל אמא קוראת בערבון מוגבל ספרים מסוג זה, ולוקחת לתשומת לבה שבסוף הכי חשוב האינסטינקט האמהי..

  Reply
 6. גם אני ואחותי שילדנו שבועים הפרש לפני חמישה חודשים את הילד הראשון שלנו הלכנו בעקבות הספר שלה ממש מהשבועות הראשונים וזה עשה פלאים! צריך להתמיד ובאמת קצת להרגיש את הקטן/ה שלכם אבל היא בהחלט מדברת לעיניין ותמיד אומרת שדברים יכולים לקחת זמן ולא בהכרח שלושה ימים רק אם תתמידו..
  התחברנו מאוד לשיטה שלה והרעיון הכללי ואיך שהיא מסתכלת על הדברים ועד היום אני קוראת פרקים אחרים בספר בהתאם לגיל של הקטנה שלי..
  גם הקטנה שלי וגם של אחותי נרדמות לבד וישנות לילה שלם מגיל מאוד צעיר ורצוי לציין שלשתיהן יש אופי מאוד שונה..
  אז לקרוא את הספר שלה מאוד הייתי ממליצה.. מי שלא מסתדר לו משמע זה בעיה אצלנו ולא אצל התינוק..
  (כמובן שיש מקרים נדירים שלוקחים הרבה זמן אבל אין סיבה שלא יעבוד)

  Reply
 7. אני ממש לא מסכימה עם מה שנאמר בכתבה! אני הלכתי בשיטה שלה עם שני הילדים שלי וזו הייתה הצלחה! גם לחברותי שהלכו בשיטה זו (באמת ולא ניסו יום אחד והפסיקו) הייתה הצלחה!
  את יודעת מה טוב לתינוק ולא הוא! מה שאת תרגילי אותו זה מה שהוא ידע. להניק לפי דרישה= ילד שאף פעם לא שבע באמת כי כל פעם יונק קצת+ ילד שמקבל הנקה כל פעם שהוא בוכה גם אם הוא בכלל לא צריך+ אמא מתוסכלת ו"משועבדת" להנקה בלי מנוחה. אפשר ו צריך ללמד תינוקות לישון ופשוט ככל שתחכו עם זה זה יהפך להיות יותר קשה.
  אז אין בעיה שלא כולם מתחברים לספר ולשיטה אבל זו כתבה מגמתית שמונעת מהרבה הורים לקרוא את הספר המדהים הזה.

  Reply
 8. דבר אחד לא ברור לי, מה עושים אם בסיום שלב ההאכלה E התינוק נרדם ?? לפי השיטה אחרי ההאכלה אמור להיות זמן פעילות ואחכ מנוחה כך שהתינוק נרדם ללא תלות בהאכלה. אבל אם הוא נרדם בסיום האכלה מה עושים? מעירים אותו? תודה!!

  Reply
  • אמנם התינוק הזה כבר בן ארבע, אבל לטובת מי שיקרא מעכשיו:
   זה תלוי בשגרה של התינוק – אם יש שגרה, והוא בדיוק קם משינה, ואכל ארוחה מלאה ונרדם, אפשר לתת לו לישון עוד קצת. בדכ יתעורר בתוך עשר דקות או רבע שעה.
   אם אין שגרה והכל בבלאגן – אז אי אפשר באמת לדעת אם עייף או לא. במקרה כזה אני הייתי מעירה להמשך האכלה ואחרי שמסיים – משכיבה לישון.
   בכל מקרה – אין הגיון להעיר תינוק עייף ולכפות עליו פעילות כדי לעמוד בלוז היפותטי. זה רק יגרום לגירוי יתר ולצרחות.
   תמיד אפשר לנסות שוב את מעגל האכילה-משחק-שינה במחזור הבא.
   מה שחשוב הוא הרעיו ןשתינוק יגיע למצב שבו הוא אוכל ארוחה מלאה, ומתעורר מהשינה במידה גבוה מאוד של סבירות מתוך רעב וכדי לאכול. כך נמנעים כל החששות- האם כואב לו משהו, האם רוצה להמשיך לישון, האם אכל מספיק וכולי.

   Reply
 9. אני השתמשתי בעיקרי השיטה והרב העצות עבדו בשביל שני הילדים שלי. בעיקר האכלת חלום והנחלה של צורת המחשבה בה הילד לא קודם כל רעב. אין ספק שצריך להפעיל שיקול דעת אבל צורת המחשבה עבדה בשבילי.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.