איך עושים כביסה לתינוק?

איך לכבס בגדי תינוקות

כביסה לתינוק זה לא כזה עניין מסובך כמו שנדמה. בהחלט מומלץ, לפי הרבה גורמים מקצועיים בתחום לכבס בנפרד את בגדי התינוק משאר בני המשפחה. בנוסף, כדאי להשתמש בשמפו ומרכך מיוחדים עבור התינוק.

כביסה לתינוק

איך מרגיעים תינוק שבוכה בנסיעה?

איך מרדימים תינוק?

קפיצת גדילה

האם צריך לכבס לתינוק בגדים חדשים שנקנו לתינוק או בגדים משומשים שקיבלתם מבני משפחה וחברים?

בהחלט. כל בגד חדש או ישן, ובכלל כל אריג או בד שבאים במגע עם התינוק יש לכבס לפני השימוש. הדבר נוגע גם לבובות בד, ספר שחור לבן מבד וכו'.

איך לכבס לתינוק

למה לכבס לפני שהפריט בא במגע עם התינוק? מכיוון שאי אפשר לדעת באיזה ידיים הוא עבר (במפעל, בדרך לחנות, לקוחות בחנות שנגעו בו וכו'). אין לדעת אילו "בעיות" נדבקו לבגדים ולאריגים ולכן חשוב מאוד לכבסם לפני ההלבשה הראשונה לתינוק וכנ"ל לאחר כל שימוש.

האם לכבס בנפרד את בגדי התינוק?

בחודשים הראשונים (4-5 חודשים) מומלץ מאוד לכבס בנפרד את בגדי התינוק. מומלץ בעזרת אבקת כביסה לתינוק ומרכך כביסה לתינוק. מדוע? מכיוון שאבקת הכביסה לתינוקות ומרכך הכביסה לתינוקות הם יותר עדינים. לכן, יעוררו פחות תגובות אצל התינוק, בין אם פריחה בעור, גירויים וכו'.

איך לכבס בגדי תינוקות

אם אין ברירה אז אפשר לכבס את כביסת התינוק יחד עם שלכם, אבל מומלץ מאוד שלא, לפחות לא בחודשים הראשונים לחיי התינוק כאשר עורו עדיין מאוד עדין. אם אתם יכולים להשקיע במרכך כביסה ואבקת כביסה מיוחדים לתינוקות – עדיף.

האם כדאי לכבס גם מגיני ראש, סדינים ושמיכות?

כן. חשוב לכבס כל פריט שנמצא במגע תדיר עם התינוק. בין היתר גם מגיני ראש לעריסה ולמיטה, סדינים, שמיכות ואפילו ספרי בד שנמצאים במיטה, בובות שנמצאות בסביבת התינוק ועוד.

בכמה מעלות ובאיזה תנאים לכבס בגדים של תינוק?

בחודשים הראשונים לחיי התינוק עדיף לכבס על 30 מעלות בכביסה עדינה, מכיוון שרוב הבגדים של התינוקות עדינים, ועדיף לשמור על צורתם ובעיקר על הרכות שלהם כדי שלא יתקשו ויהיו לא נעימים לתינוק, או כדי שלא יגרמו לתינוק לגירויים בעור.

בנוסף, בחודשים הראשונים לחיי התינוק אין מי יודע מה כתמים על הבגדים ( בחודשים הראשונים הם עדיין לא זוחלים על הרצפה, לא אוכלים אוכל שמלכלך וכו') כך שרוב הסיכויים שכביסה על 30 מעלות תוריד מה שצריך. עם זאת, במידה ויש על הבגדים של התינוק כתמים של "יציאות" אפשר לכבס על 40 או 60 (תלוי בכתם) ובמקרים קשים אפשר להוסיף תכשיר כזה או אחר להסרת כתמים קשים מהבגדים. (אפשר לפזר סבון כלים), ולאחר מכן להעביר את הבגד לתהליך כביסה רגיל לתינוק הכולל שימוש במרכך ואבקת כביסה לתינוקות על מנת שהבגד יישאר רך ונעים ולא יהפוך לקשה בגלל השימוש ב – 40 או 60 מעלות.

מתי אפשר להתחיל לכבס בגדי תינוק יחד עם הבגדים שלנו ולהפסיק לחשוש לערבב?

בנושא זה אין אמת אחת ואין נכון ולא נכון. זה עניין אינדיבידואלי. תלוי בהרגשה אישית שלכם. בכל מקרה, לגבי החודשים הראשונים אין ספק שכדאי לעשות כביסה לתינוק בנפרד בתוספת אבקת כביסה ומרכך לתינוקות. זאת, על מנת להגן עליו בצורה המקסימלית.

Share This Post
Have your say!
10
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.