צעצועים לגיל שנה });

גיל שנה – אילו צעצועים כדאי?

1

צעצועים לגיל שנה

הגעתם לגיל שנה המיוחל. מזל טוב. אם חגגתם כבר שנה וגם אם לא, אתם בטח מתחילים לתהות איזה צעצועים יאתגרו בצורה המיטבית את התינוק שלכם בגיל שנה? (בינינו, התינוק שלכם הוא כבר פעוט, הזמן טס!) בשבילכם הכתבה הבאה. קראו את הפוסט הזה, אם אתם רוצים לדעת אילו פעולות אמור לבצע תינוק בגיל שנה

משחקי הרכבה – לגו (עם חתיכות גדולות כמובן) או מגה בלוקס. צעצוע מצוין לגיל שנה. מפתח את החשיבה ואת היכולות המוטוריות, פשוט מצוין.

קוביות עץ – יכולות להוות יופי של צעצועים לגיל שנה. קוביות עץ תעזורנה לפתח את החשיבה ולאפשר לתינוק להבין כיצד בונים מגדל. לבנות מגדל עם קוביות עץ מעט יותר קל מאשר לבנות עם מגה בלוקס או לגו מכיוון שבלגו יש גם צורך בהתאמה של החלק במיקום ספציפי ולא רק בהנחה של קוביות במגדל ועצם הבניה.

ספרים, רבותיי, ספרים! – ספרים עם ציורים גדולים וצבעוניים. כל ספרי הילדים הטובים והמוכרים יאתגרו את התינוק בגיל שנה. בגיל שנה רוב התינוקות מדפדפים ומעלעלים בספר וזו אטרקציה בשבילם.

פאזלים – פאזלים עם חתיכות גדולות יהוו אתגר מצוין לתינוק בגיל שנה. בדקו את החלקים וראו שהם יציבים ואינם מתפרקים מכיוון שחתיכות פאזל קטנות יכולות להוות סכנה עבור התינוק. ייתכן שבדיוק בגיל שנה התינוק עוד לא יבין את עצם המשחק אבל לקראת גיל שנה וחצי בטח כבר יהיה לפאזלים שימוש.

מגדל טבעות – מקל שעליו משחילים טבעות בצבעים שונים ובגדלים שונים. תינוק בגיל שנה לומד מהר וברגע שתראו לו פעם פעמיים איך להשחיל את הטבעות ולהוציאן הוא יידע צ'יק צ'ק לעשות זאת וזה משחק נהדר לגיל שנה. קראו את הפוסט הזה, אם אתם רוצים לדעת אילו פעולות אמור לבצע תינוק בגיל שנה

קסילופון, פסנתר צעצוע או כל כלי נגינה אחר – נהדר עבור התינוק. הצלילים מסקרנים, הקשר בין הלחיצה לבין המנגינה נהדר לגיל הזה, מפתח ומהנה לתינוק. (למרות שיכול להעיק על ההורים בשלב מסוים)

החבאת חפץ לתינוק מאחורי הגב שלכם וחיפושו ומשחקי "תן וקח" – תנו לתינוק חפץ ובקשו אותו בחזרה וחוזר חלילה.

הכנסה והוצאה מקופסאות – תינוק בגיל שנה ייהנה מאוד מהכנסה והוצאה של חפצים לקופסאות. תוכלו לארגן עבורו קופסא גדולה בה תאחסנו את הצעצועים שלו ותוכלו להוציא אותם ולהכניס אותם בחזרה. אתם יכולים לעשות עבור התינוק טקס שבסוף היום מסדרים את הצעצועים ומחזירים יחד את כולם לקופסא.

מה נחמד לבקש במתנה ליומולדת שנה עבור התינוק?

בריכה מתנפחת או ערכת כף ודלי לים, בגד ים, בימבה (רכב קטן בו התינוק מזיז את עצמו עם הרגליים, הרבה יותר טוב מסמארט טרייק או רכבי התלת אופן בהם העבודה נעשית ע"י ההורה כמו בדחיפת העגלה), תמיד נחמד לקבל בגדים חדשים, שולחן קטן עם כסאות קטנים, שולחן פעילות (למרות שלרוב תינוקות בגיל שנה ממצים אותו די מהר), אוהל לתינוקות בו התינוק יכול לשבת עם כדורים, בובות וכו'.

צעצועים לגיל שנה שכדאי להמנע מהם בגיל זה ומחלקם מומלץ להמנע בכלל:

הליכון – לא מומלץ בעיקר עקב נפילות וחבלות חזקות שיכולות להגרם לתינוק. כאשר פעוטות משתמשים בהליכון ההליכון בעצם נותן להם תחושה אשלייתית של יציבות בהליכה (עבור תינוקות שעדיין לא הולכים לבד) ותינוקות יכולים לתפוס תאוצה מאוד מהר עם ההליכון ובגלל שאין להם באמת יציבות בהליכה והם נשענים על ההליכון הנפילות וההתרסקויות על הרצפה וגם החבלות יכולות להיות קשות, מה גם שהליכון לא ממש לא מעודד הליכה. בקיצור – מיותר ומסוכן.

בובות פרוותיות וצמריות – חלק מהתינוקות בגיל שנה עדיין מכניסים חפצים לפה ולא הייתם רוצים למצוא את הפה של התינוק מלא פרווה או שערות בסוף היום (מה גם שזה יכול להוות סכנה של ממש).

המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share.

תגובה אחת

  1. Pingback: מתנות לגיל שנה - 5 רעיונות

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.