שבוע 16

שבוע 16

שבוע 16 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – אורכו כבר מעט מעל 10 ס"מ, משקלו באיזור ה – 150 גרם ומערכת העצבים מתחילה לפעול כראוי. בשלב זה העובר שלך כבר מבצע פעולות כמו קפיצת היד והזזת שרירים כאלו ואחרים. אצלך – התחלת הופעתם של סימני מתיחה בבטן אפשרית בשלב זה, הרגשת נפיחות גם היא אפשרית וגם עליה במשקל. ייתכן ויהיה צורך בקניית בגדים חדשים אם לא עכשיו אז בקרוב. למחשבון ההריון

שבוע 16 – איזה חודש זה?

שבוע 16 נמצא בטווח של החודש הרביעי. זהו השבוע השלישי של החודש הרביעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 16 להריון?

העובר ממשיך וגדל. הוא כבר מטיל שתן בתוך מי השפיר. הוא מתנועע ומסוגל כבר להזיז שרירים ולבצע פעולות כמו לבעוט ולקפוץ את כף ידו. גודלו מגיע השבוע בערך ל – 10 ס"מ ומשקלו גדל גם הוא ומגיע לאיזור ה – 150 גרם.

מה קורה איתך בשבוע 16?

מבחינת הרגשה פיזית, סביר להניח כי את מרגישה חזקה יותר ורעננה יותר מאשר בשבועות הקודמים. מומלץ לנצל את התקופה הקרובה, בה את אמורה להרגיש טוב יחסית לסידורים וארגון הבית. (וגם לביצוע משימות מורכבות בעבודה)

ייתכן שאת מרגישה זוהרת, וגם ייתכן שאת מרגישה נפוחה ומלאת הורמונים ועקב כך ייתכן גם שיש לך פצעים/פצעונים באיזור הפנים. השלימי עם כך ואל תרגישי רע עם עצמך. זו תקופה שעוברת.

חרדה בשבוע 16 להריון

ייתכן גם שעוברת עלייך תקופה לא פשוטה מבחינה נפשית מכיוון שבשבוע 16 לרוב כבר עוברים את בדיקת סקירת המערכות המוקדמת וכבר רואים יצור חי של ממש בבטן. אנשים מסוימים נרגשים ושמחים מהבדיקה ותוצאותיה ואחרים מגיבים בחשש ובהלם גם מעצם העובדה שקיבלו אישור ממשי לכך שאכן קיים תינוק והוא אמיתי בהחלט, וייתכן כי אם היו ממצאים חריגים כלשהם בבדיקות אתם מצויים בדאגה. אל תיכנסו לחרדות מיותרות במידה והרופא ביקש להיות במעקב אחר ממצא זה או אחר. לעיתים ישנם ממצאים שנראים חריגים בסקירת המערכות המוקדמת המתבררים כתקינים בסקירה המאוחרת. התייעצו עם הרופא שלכם לגבי כל אפשרות אך שמרו על קור רוח בשלב זה. זה חשוב גם לזוגיות שלכם וגם להתפתחות העובר.

תנועות עובר בשבוע 16

ככל הנראה במהלך שבוע 16 להריון (בעיקר אם זה הריונך הראשון) עדיין לא תוכלי לחוש בתנועות העובר. רוב הנשים מתחילות לחוש תנועות עובר לקראת שבוע 20 ויותר להריון. מתי מתחילים להרגיש את העובר בהריון ראשון ושני?

שבוע 16 – עליה במשקל וסימני מתיחה

כדי להכיל את ההריון ואת העובר, העור באיזור הבטן מתחיל להימתח באיזור שבוע 16 להריון, ואת עלולה לראות סימני מתיחה בשלב זה על הבטן. חלקם ייעלמו לאחר ההריון וחלקם עלולים להשאר, הדבר תלוי בהרבה גורמים ביניהם גנטיקה וכמות העליה במשקל בהריון. בנוסף, עקב הורמונים רבים שזורמים בגופך את עלולה להבחין גם בשערות הגדלות באיזור הבטן שלך (ואפילו על הפנים). זוהי תופעה תקינה שלרוב נעלמת לאחר שתקופה ההריון מסתיימת.

בגדים חדשים בהריון

ככל הנראה גם אם זה ההריון הראשון שלך וגם אם לא ייתכן כי תצטרכי בשלב זה לרענן את המלתחה. הרחם שלך גדל ואיתו מתרחב איזור האגן ומצריך היערכות מחדש בעניין הבגדים. אל תקני המון בגדים חדשים שכן מידות גופך עלולות להשתנות שוב בעוד מס' שבועות. קני מס' פריטים בסיסיים שישמשו אותך בשבועות הקרובים בהריון. מה קורה בשבוע 17?

שבוע 16 – מה מומלץ לעשות?

בדיקת חלבון עוברי (התבחין המשולש) העוזרת לנבא מבחינה סטטיסטית את הסיכוי להולדת עובר עם מומים.

מומלץ עד שבוע 16 לערוך את בדיקת סקירת המערכות המוקדמת.

להמשיך ולדאוג לתזונה נכונה ומאוזנת ולהמנע מצריכה רבה של קפאין וממתיקים מלאכותיים, שכן טרם ידוע מהו הנזק שעלול להגרם לעובר כתוצאה מצריכתם במהלך ההריון.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.