שבוע 3 להריון

שבוע 3

שבוע 3 להריון – סימנים

החל משבוע 3 להריון, אכן מתקיים כבר באמת הריון. בסוף השבוע השני להריון לרוב מתרחשת ההפריה, המפגש בין הזרע לביצית מתקיים והביצית המופרית נהפכת לעובר הראשוני. אותו עובר, המכיל כעת תאים נודד אל הרחם, עד שלבסוף כשהוא מגיע לרחם – הוא בוחר את המיקום המתאים ביותר להשתרשות. לרוב, אותו מסע ייארך כ- 5-10 ימים מרגע ההפריה ועד להשתרשות עצמה ברחם וברגע שהביצית המופרית תגיע לרחם היא כבר תיקרא בלסטוציסט. למחשבון הריון ולחישוב מועד לידה משוער

שבוע 3 להריון – השתרשות ברחם

בשלב זה הבלסטוציסט, אותו "כדור" המכיל את הביצית המופרית שהתחלקה כבר להמוני תאים במהלך "המסע" אל עבר הרחם צריך להצליח להצמד לרירית הרחם ולבצע את מה שנקרא השתרשות על מנת שיחל הריון. במידה ולא יצליח – המחזור החודשי יגיע והאישה לא תדע שהיה "כמעט הריון". במידה וההשתרשות אכן צלחה – לאחר ההשתרשות את עלולה להבחין בדימום קל הדומה למחזור, או בכתמים חומים או הפרשות חומות בתחתונים. כל עוד הדימום או הכתמים נמשכים יום או יומיים זה תקין ויכול בהחלט לקרות עקב ההשתרשות ברחם. דימום קל עקב השתרשות אינו חריג ועם זאת, יש נשים שלא יחוו אותו כלל. במידה ואת מבחינה בדימום בשלב זה של החודש והדימום אינו קל, אינו של מחזור ונראה חריג – התייעצי עם רופא.

במהלך שבוע 3 להריון מיד לאחר ההשתרשות ברחם, הגוף שלך יחל לייצר את הורמון ה – HCG, אותו הורמון אשר מזהה בדיקת ההריון הביתית ובכך מכריזה על קיומו של הריון, לכן ככל הנראה במהלך שבוע 3 להריון, או בשבוע הבא כבר תוכלי לבצע בדיקת הריון ביתית ולהסתמך על תוצאותיה. אל תמהרי לבדוק הריון מיד עם הגעתו של דימום קל או הכתמה של התחתונים אם את חושבת שמדובר בהשתרשות, מכיוון שלגוף ייקח כמה ימים/שבוע מההשתרשות על מנת לייצר כמות מספקת של הורמון ה – HCG על מנת שבדיקת ההריון הביתית תוכל לזהותו ולזהות הריון כמובן.

שבוע 3 להריון – ביצוע בדיקת הריון ביתית

את בדיקת ההריון הביתית אין טעם לבצע יותר מ – 3-4 ימים לפני האיחור במחזור. בהחלט לא מומלץ לפזר כספים מיותרים על המון בדיקות ביתיות ולא לבצע אותן באופן תדיר. במידה וקיבלת תשובה שלילית השבוע בעת עריכת בדיקת הריון ביתית, המתיני 3-4 ימים לפחות עד הבדיקה הבאה, שכן בדיקת ההריון הביתית נועדה לאתר את הורמון ה – HCG וזה כאמור נוצר בכמות מספקת רק לאחר ההשתרשות של ההריון ברחם. הורמון ה – HCG נוצר על מנת לגרום לייצור של הורמוני מין נשיים: אסטרוגן ופרוגסטרון אשר תפקידם לשמור על רירית הרחם ולהם תפקיד חשוב מאוד בהתפתחות העובר ושמירה על ההריון. אותו הורמון HCG ניתן לזיהוי בשתן רק בערך כ – 10 ימים לאחר ההפריה עצמה. בנוסף, במידה ואת עורכת בדיקת הריון ביתית עוד לפני האיחור במחזור, מומלץ לבצע את הבדיקה עם השתן הראשון של הבוקר, שכן, הוא מכיל את הכמות המרוכזת ביותר של הורמון ה – HCG ולכן הסיכוי שתקבלי תוצאה אמינה לבדיקת ההריון אם תבצעי אותה בבוקר, גדול יותר.

מה מומלץ לעשות בשבוע 3?

לעשות בדיקות ראשונות לקראת ההריון

להתחיל ליטול חומצה פולית – משרד הבריאות ממליץ לצרוך חומצה פולית כשלושה חודשים לפני ההריון ובמהלכו, הדבר בעיקר חשוב בשליש הראשון להריון מכיוון שנמצא קשר בין צריכת חומצה פולית בשליש הראשון של ההריון לבין הפחתת מומים מולדים בעובר.

להתחיל הקפיד על תזונה נכונה והרגלי שתיה ואכילה נכונים. מה קורה בשבוע 4 להריון? מה קורה בשבוע 5 בהריון?

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
10
2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.