שבוע 34 להריון

שבוע 40

שבוע 34

שבוע 34 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – המרחב שלו הולך ומצטמצם השבוע ועצמותיו ממשיכות להתחזק לקראת הלידה. אצלך – תיתכן הופעה של גרד באיזור הבטן, וייתכנו התכווצויות ברחם, מה שנקרא צירי "ברקסטון היקס". חשוב שתקראי לגבי צירים ואיך ניתן לזהותם. כמו כן, גם זיהוי של ירידת מים הנו חשוב בשלב זה.  למחשבון הריון לחישוב מועד לידה משוער

שבוע 34 – איזה חודש זה?

שבוע 34 נמצא בטווח של החודש השמיני. זהו השבוע הרביעי לחודש השמיני להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 34 להריון?

העובר כבר מגיע למשקל ממוצע של 2.2 ק"ג בשלב זה. חושיו כבר מפותחים והוא רואה, שומע וחש.  עצמות הגוף שלו ממשיכות להתחזק לקראת הלידה ועקב השינוי במרחב המחיה שלו שהולך ומצטמצם השבוע ייתכן ותחושי שינוי או ירידה בתנועותיו. חשוב להיות במעקב אחר תנועות העובר ולדווח לרופא במידה ואת חשה ירידה משמעותית בתנועות. העובר עטוף כעת בורניקס – חומר שומני המגן עליו בתוך הרחם.

מה קורה איתך במהלך שבוע 34?

עצירות, טחורים

במידה ואת סובלת מעצירות – מומלץ לצרוך הרבה פירות וירקות, ומאכלים עשירים בסיבים. עגבניות, ופירות יבשים יכולים לסייע גם כן. נשים רבות הסובלות מעצירות בהריון עלולות לסבול גם מטחורים. שתי התופעות נפוצות מאוד בהריון. במידה ואת סובלת מאוד – פני לרופא והתייעצי כיצד ניתן להקל.

התכווצויות ברחם

התכווצויות ברחם עלולות גם הן להגיע, לרוב מדובר בצירי "ברקסטון היקס" (על שם הרופא שזיהה אותן) – אלו צירים מדומים שמטרתם להכין את הגוף לקראת צירי הלידה האמיתיים. במידה ואת נתקלת בהתכווצויות – לא להלחץ. התכווצוויות "שווא" ברחם בשלב זה הן דבר נפוץ. עם זאת, חשוב שתדעי לזהות שבאמת מדובר בהתכווצויות מדומות ולא בצירים אמיתיים.

עייפות וחולשה

ייתכן שאת חווה קשיים בשינה וחשה תשושה וחלשה בשבועות האחרונים. נסי בכל זאת לתפוס תנומה או מנוחה מתי שרק מתאפשר, מכיוון שאוטוטו תוכלי לעשות זאת הרבה פחות. הצמדת כרית נוחה (או אפילו שתיים) לגב, ועוד אחת בין הרגליים, ואפילו חיבוק של כרית בשינה יכולים לסייע לך לשקוע בשינה איכותית – שווה לנסות!

גרד באיזור הבטן

בשלב זה הריוניות רבות מתלוננות על תחושת גירוד באיזור הבטן. גרד באיזור הבטן בשלב זה יכול להיות כלום, ויכול להצביע על בעיה. במידה ואת סובלת מגרד שלא עובר תוך יום או יומיים – מומלץ שתתייעצי עם הרופא שלך, ליתר ביטחון.

מה עובר עלייך בשבוע 34? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 34 להריון?

במידה ואת מעוניינת לבצע עיסוי פרינאום לקראת הלידה, מומלץ להתחיל השבוע או בשבוע הבא.

במידה ויש לך בן – חשוב להתחיל בבירורים לגבי מוהל/רופא שיבצע עבורכם את הטקס

במידה וטרם החלטתם על שם לתינוק מומלץ להתחיל בחיפושים. שמות לבנים, שמות לבנות

חשוב להתעדכן ולדעת לזהות צירים וירידת מים.

לחשוב על הכנת תיק ללידה.

במידה ואתם מעונינים בתומכת לידה או דולה מומלץ להתחיל בחיפושים.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
10

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.