שבוע 35 להריון

שבוע 40

שבוע 35 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – משקל ממוצע של עובר בשבוע זה להריון הוא 2.4 ק"ג ואורכו הממוצע הוא כ – 44-46 ס"מ. מרחב התזוזה של העובר ברחם הולך וקטן, אך חשוב לעקוב אחר תנועות העובר ובמידה והן נפסקות או מופחתות משמעותית בשלב זה – חשוב להתייעץ עם הרופא. אצלך –  במידה ואת רוצה לנסות לבצע עיסוי פרינאום לקראת הלידה מומלץ להתחיל השבוע. בנוסף, ייתכן והרופא שלך ישלח אותך לבדיקת GBS לגילוי חיידק הסטרפטוקוקוס B אשר הימצאותו בגופך עלולה לסכן את העובר במהלך הלידה. מה הסיכוי ללדת בשבוע 35?

שבוע 35 להריון

שבוע 35 – איזה חודש זה?

שבוע 35 נמצא עדיין בטווח של החודש השמיני. זהו השבוע האחרון לחודש השמיני להריונך.

מה קורה לעובר במהלך שבוע 35 להריון?

בשלב זה הכליות של העובר מתפקדות לגמרי, וכך גם הכבד שכבר מסוגל לסנן פסולת מגופו. ההתפתחות של מערכות גופו כמעט והגיעה לסיומה וכעת נותר לו להעלות משקל ולהמשיך לגדול עד ללידה.

מרבית העוברים בשבוע 35 נמצאים כבר עם ראשם מטה לכיוון "היציאה". במידה והעובר שלך בשלב זה נמצא במצג עכוז, ימליצו לך להמתין לשבוע 37, עד אז יכול העובר להתהפך בעצמו אך במקביל לשקול היפוך עובר חיצוני אשר ייעשה בשבוע 38 להריון במידה והעובר לא יתהפך בעצמו עד אז.

שבוע 35

מה קורה איתך במהלך שבוע 35?

ישנם מקרים ספציפיים בהם הרופא ימליץ לך לבצע בין שבוע 35 לשבוע 37 להריון בדיקת GBS (בדיקה לאיתור חיידק סטרפטוקוקוס B).  חיידק הסטרפטוקוק מסוג B הנו חיידק שמצוי בדרכי השתן, מערכות העיכול ואיברי המין אצל נשים מסוימות אשר פעמים רבות כלל אינן מודעות לכך. הימצאות החיידק אינה מסוכנת בהריון והידבקות של העובר עלולה להתרחש רק בזמן הלידה עצמה. סכנות עיקריות ליילוד במידה ויידבק בלידה הינן דלקת קרום המוח, דלקת ריאות, וייתכנו פגיעות נוספות ובמקרים קיצוניים גם תמותה. מה הסיכוי ללדת בשבוע 35?

בארה"ב בדיקת ה – GBS הפכה לנורמה וכל אישה בשבועות 35-37 להריון נשלחת לבצעה. בישראל, המלצת משרד הבריאות היא לבצע את הבדיקה רק לנשים הנמצאות בסיכון כגון נשים שסבלו מדלקת בשתן בעבר בעקבות הימצאות החיידק, נשים שילדו תינוק שנדבק מהן בחיידק ה – GBS, אישה שסובלת מחום במהלך הלידה, לידה לפני שבוע 37, או אישה שלא יולדת כ – 18 שעות לאחר ירידת מים. בדיקת GBS נעשית במרכזים של קופות החולים בה נלקחת דגימה מפי הטבעת ומהנרתיק של היולדת (לוקחים דגימות משני האיזורים מכיוון שהחיידק עלול להמצא רק באחד מהם). על מנת לבדוק האם היולדת נשאית של החיידק. במידה ומתגלה תשובה חיובית – היולדת תקבל אנטיביוטיקה במהלך הלידה. במידה ולא הספיקו לתת לה במהלך הלידה – היילוד יקבל טיפול אינטיביוטי במהלך 48 השעות הראשונות לחייו. במידה ואת מעוניינת לבצע את בדיקת ה – GBS והרופא שלך לא הפנה אותך אליה – את בהחלט יכולה לבקש הפניה.

קשיים בנשימה

העובר שלך כבר גדול ויכול להיות שאת מרגישה קשיים בנשימה, מכיוון שהעובר והרחם כבר דוחקים את הצלעות שלך. כמות מי השפיר תפחת בשבועות הקרובים ואת רוב המקום ברחם כבר תופס העובר.

מה עובר עלייך בשבוע 35? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 35 להריון?

1. ישנם מקרים ספציפיים בהם הרופא ימליץ לך לבצע בדיקת GBS (לגילוי חיידק הסטרפטוקוק מסוג B) – בדיקה זו נעשית בין שבועות 35 ל – 37 להריון

2. במידה ואת מעוניינת לבצע עיסוי פרינאום לקראת הלידה, מומלץ להתחיל השבוע או בשבוע הבא.

3. במידה ויש לך בן – חשוב להתחיל בבירורים לגבי מוהל/רופא שיבצע עבורכם את הטקס

4. במידה וטרם החלטתם על שם לתינוק מומלץ להתחיל בחיפושים. שמות לבניםשמות לבנות

5. חשוב להתעדכן ולדעת לזהות צירים וירידת מים.

6. לחשוב על הכנת תיק ללידה.

7. להחליט אם תרצו שמישהו מלבדכם יגיע איתכם לחדר הלידה.

8. במידה ואתם מעונינים בתומכת לידה או דולה מומלץ להתחיל בחיפושים.

להלן חלוקת חודשי ההריון לפי שבועות:

חודש 1חודש 2חודש 3חודש 4חודש 5חודש 6חודש 7חודש 8חודש 9
1,2,3,45,6,7,89,10,11,12,1314,15,16,1718,19,20,2122,23,24,25,2627,28,29,3031,32,33,34,3536,37,38,39,40

להלן חלוקת שבועות ההריון לפי שלישי ההריון:

שליש 1שליש 2שליש 3
1-1213-2829-40

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.