שבוע 18

שבוע 18

שבוע 18 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – השמיעה של העובר ואיבריו הפנימיים ממשיכים להתפתח וכך גם יכולתו להבחין באור. אצלך – ייתכנו דפיקות לב מואצות, חששות מהעתיד והתכווצויות שרירים ברגליים. רוצים לדעת באיזה מין יוולד העובר ובאיזה תאריך?כנסו למחשבון הריון

שבוע 18– איזה חודש זה?

שבוע 18 נמצא בטווח של החודש החמישי. זהו השבוע הראשון של החודש החמישי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

שבוע 18 – תנועות עובר

לרוב בהריון חוזר בשבוע 18 כבר לרוב מרגישים. בהריונות ראשונים יש כאלו שמרגישות כבר בשבוע 18 תנועות של העובר, ויש כאלו שעדיין לא.

מה קורה לעובר במהלך שבוע 18 להריון?

העובר שלך במהלך שבוע 18 ממשיך את גדילתו. האיברים הפנימיים ממשיכים את התפתחותם,שמיעתו של העובר ממשיכה להתפתח והוא מסוגל כעת לשמוע צלילים בתוך הרחם ומחוצה לו. בנוסף, יכולתו להבחין באור מתפתחת בשבוע זה. העובר ממשיך ומתנועע בשלב זה בתוך הרחם. הוא שוקל כעת 150 גרם בממוצע.  מתי מתחילים להרגיש את תנועות העובר?

מה קורה איתך בשבוע 18?

בשבוע 18 להריון הרחם שלך ממוקם כבר קרוב לטבור. במידה ומדובר בהריון ראשון – לא תמיד כולם יכולים לדעת שאת בהריון ללא שסיפרת, במיוחד אם העונה היא סתיו או חורף. מתי תתחילי להרגיש את העובר זז?

שבוע 18 – התכווצויות ברגליים

ייתכן בהחלט כי בשלב זה של ההריון תסבלי מהתכווצויות שרירים ברגליים שיפתיעו אותך באמצע היום, או לעיתים אפילו באמצע הלילה. לעיתים מדובר על התכווצויות חזקות יחסית שעלולות לגרום לך לזעקת כאב או היאנחות שעלולים להבהיל את בן זוגך או את מי שיהיה לידך באותו רגע. התכווצויות כאלו הן תקינות וקורות במהלך ההריון, יש הסבורים שעקב שינויים בזרימת הדם בגופך בהריון. זה בסדר גמור ותקין לשלב זה, כל עוד הכאב מגיע והולך מעצמו. במידה והכאב עקב ההתכווצויות ברגליים במהלך ההריון מתגבר או שאת סובלת מנפיחויות ברגליים בנוסף להתכווצויות – התייעצי עם הרופא שלך.

שבוע 18 – דפיקות לב מואצות

בנוסף, ייתכנו בשלב זה דפיקות לב מהירות וחזקות מהרגיל, זאת עקב שינוי בכמות הדם הזורמת בגופך בתקופת ההריון. ידוע שצריכת קפה וקפאין בהריון (המצוי בקפה,תה, אך גם בשוקולד) מגבירה את קצב פעימות הלב ולכן השתדלי להפחית בצריכת הקפאין. במידה ואת מרגישה שדפיקות הלב חזקות מאוד ומפריעות לתפקודך – בהחלט רצוי להתייעץ עם הרופא.

שבוע 18 – לספר על ההריון בעבודה

במידה וטרם הודעת בעבודה שאת בהריון – דעי שמבחינת החוק אישה בהריון צריכה להודיע למעסיק שלה על דבר הריונה עד החודש החמישי להריון. אם כך, במידה וטרם הודעת בעבודה על הריונך שבוע 18 הוא זמן מתאים לעשות זאת. אנשים נוטים לדבר ולא כדאי שהממונה עלייך יגלה על דבר ההריון ממישהו אחר מלבדך. בנוסף, עדיף ליידע את מקום העבודה מבעוד מועד על ההריון (במיוחד אם הקשר עם מקום העבודה או עם הממונה איננו טוב במיוחד) מכיוון שבמידה ויוודע למעסיק על הריונך ממקור שאיננו את או שלא יידע על ההריון כלל, הוא עלול לפטר אותך ולטעון כי כלל לא ידע שאת בהריון.

חששות מהמשך ההריון והלידה

כל אישה בהריון חוששת ממה שעלול לקרות בהמשך ההריון וכמובן לאחר הלידה. חששות אלו טבעיים לחלוטין, במיוחד אם טרם הודעת לכולם על דבר ההריון. תרגישי בנוח עם כך שאת מוטרדת, נסי לפרק לגורמים את הדברים שמטרידים את מנוחתך והיעזרי בסביבתך הקרובה. שתפי את בן זוגך בהתלבטויות ובחששות, היעזרי באמך או בחברה טובה שכבר עברה הריון או שניים, בת דודה קרובה או אחות. אל תשמרי בבטן, את לא הראשונה ולא האחרונה שחוששת ודואגת במהלך ההריון.

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 18 להריון?

בשבוע 18 מומלץ להיות אחרי בדיקת סקירת מערכות מוקדמת.

במהלך שבוע 18 מומלץ להיות אחרי בדיקת חלבון עוברי/התבחין המשולש, או לבצעה ממש בקרוב

במידה וטרם הודעת במקום עבודתך שאת בהריון – מומלץ לעשות זאת בשלב זה.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה או מכך שמי מקוראי המאמר ביצע את המוצע בו, בין אם התייעץ או שלא התייעץ כראוי עם בעל מקצוע בעניינו האישי.

Share This Post
Have your say!
00
1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.