אמא לשניים וסטארטאפ?

מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, שהנה אחת החברות הכי מוכרות בעולם הודיעה בחודשים האחרונים שהחברה לא תאפשר יותר לעובדיה לעבוד מהבית ושכולם נדרשים לעבוד אך ורק מהמשרד. הודעה זו פגעה פגיעה קשה בציבור האמהות העובדות בכל העולם. לא הייתי צריכה את ההודעה הזו כדי לדעת שמעמד האישה במקומות עבודה שכירים הולך ומחמיר, כי אם מאריסה מאיירס מחליטה שלא עובדים יותר ביאהו מהבית היא בעצם מחליטה שהיא מצמצמת את כוח העבודה הנשי העובד בחברה. ובכלל, מה זה משדר לעולם כולו?

לא הייתי צריכה את הודעתה של הגברת מאיירס כדי להבין שהמצב בעייתי מאוד. בשנה האחרונה כיתתתי את רגליי והשקעתי שעות רבות בשליחת מכתבים מקדימים, הליכה לראיונות אינסופיים, מבדקים והתנצלויות והסברים מדוע אני אמא לשני ילדים בגיל כה צעיר. במהלך החיפושים היו אפילו כאלו שהגדילו לעשות והסבירו לי למה קברתי את הקריירה שלי ולמה לא אוכל עם שני ילדים להתקדם למקומות אליהם אני מעוניינת להגיע.

אז החלטתי שאיני רוצה עוד. איני רוצה להלחם מול רווקות בנות 25 על אותו התפקיד, איני רוצה להתנצל על היותי אמא ואיני רוצה לקבל הוראות מגבוה שאין יותר באפשרותי לעבוד מהבית אלא רק מהמשרד. לא הבאתי ילדים לעולם על מנת לראותם בסופי שבוע בלבד, ובהחלט ארצה בהמשך עוד ילדים – ועם כל ילד שיגיע – ברור לי שכאישה אהפוך לפחות אטרקטיבית בשוק העבודה. כבר כמה חודשים שזה התבשל אצלי ולאחרונה יצאתי מהארון.

עם רעיון מצוין ובעל שוק פוטנציאלי נרחב (בינלאומי) התחלתי לפני מס' חודשים בחקר השוק של הביזנס אליו אני מכוונת. עשיתי עבודת מחקר יפה ורצינית, למדתי את השוק ובחנתי מספרים. קראתי המון באינטרנט על משקיעים וגיוס כספים, על שיווק העסק ועל איך בכלל מתחילים? שעות של קריאת חומר, יישום ולמידה.

לפני כשבועיים חבר אלי שותף טכנולוגי שאמון על פיתוח הרעיון לכדי משהו ממשי שאוכל להציג למשקיעים. משקיעים? מפחיד משקיעים. נכון. מפחיד מאוד. אני משקשקת רק לאור המחשבה שאצטרך ללבוש חליפה מהודרת (או לכל הפחות את הבגדים שהכי מחמיאים לי) ולתת PITCH לאדם בחליפה אחרת שכבר נמצא עמוק בתוך עולם ההשקעות והעסקים. המחשבה על לעמוד ולבקש כסף ממישהו, עבור עסק שנמצא כרגע רק על הנייר – בהחלט מפחידה ומלחיצה אותי. אבל בינינו, מה לא מפחיד? לא מפחיד לעבור מראיון עבודה לראיון עבודה ולגלות שאף אחד לא מעוניין בעובדת עם שני ילדים? לא מפחיד להתעורר בגיל 40 ולהבין שהמעסיקים "הנחמדים" לא מעוניינים בעובדת "מבוגרת" שלא לומר "זקנה"?

אני בת 32. עדיין צעירה יחסית ולא מוכנה לתלות את פרנסתי, את ילדיי ואת החופש שלי במעסיק שהיום אני טובה לו ואילו מחר הוא מחליט שהעסקת עובדת הצעירה ממני ב – 10 שנים ושניתן לשלם לה כמחצית המשכורת שלי – זה הדבר הנכון ביותר לעשותו.

אני מאמינה ברעיון שלי בכל ליבי ומקווה שאמצא את המשקיעים הנכונים שגם הם יאמינו ושבעזרתם אוכל לצאת לדרכי. אני רוצה לומר שאין זו דרך קלה לצאת לעצמאות ולנסות לעשות את זה בעצמך ללא תלות במעסיק. עם זאת, כאמא לילדים קטנים, אני לא רואה כרגע שום אופציה אחרת באופק שתהווה קרקע בטוחה גם לשנים רבות קדימה. פוחדת, אבל נחושה, אני יוצאת לדרכי החדשה.

הכותבת היא אמא לבן שלוש ולבת 8 חודשים. בתהליך בניית סטארטאפ.

אם גם לכם יש מחשבות/הגיגים/תחושות שברצונכם לחלוק שלחו לנו ואולי נפרסם. כתובת המייל שלנו: info@laledet.co.il

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.