מתי לעבור מאמבטיה לטיולון?

איך מלבישים תינוק בחורף
plus500

מתלבטים מתי לעבור מאמבטיה לטיולון? איך יודעים שהגיע הזמן? האם ייגרם נזק אם המעבר ייעשה מוקדם מדי? התשובות בהמשך.

מתי הכי נכון לעבור מאמבטיה לטיולון?

באופן כללי ניתן לומר שעדיף "למשוך" כמה שיותר זמן באמבטיה, מכיוון שזו התנוחה שהכי נכונה ובריאה לתינוק מבחינה התפתחותית. הכי בריא לו לשכב ב- 180 מעלות על הגב ועל הבטן, בדגש על שכיבה על הבטן, כי ככה התינוק מתרגל את חיזוק איזור חגורת הכתפיים.

מתי לעבור לטיולון

איך יודעים מתי האמבטיה מתחילה להיות קטנה לתינוק וכדאי לעבור מאמבטיה לטיולון?

ברגע שרואים שהתינוק מתחיל לזוז הרבה באמבטיה ומנסה להתהפך ושאין לו לאן. ברגע שקצות האצבעות שלו מתקרבות מאוד לסוף האמבטיה ובאופן כללי, כאשר נראה שבאמת צפוף לו שם. לפעמים הורים רבים חושבים שצפוף לתינוקות באמבטיה אבל זה לא נכון ואפשר עוד "למשוך" עם האמבטיה. אם אתם לא בטוחים, התייעצו עם רופא הילדים שלכם ושאלו מה הוא חושב לגבי העברת התינוק שלכם לטיולון. איך מודדים חום לתינוק בצורה המדויקת ביותר?

מעבר מאמבטיה לטיולון

"יש לי חברות שכבר בגיל 3 חודשים העבירו את התינוק לטיולון"

שיבושם להן. גיל 3 חודשים הוא גיל מאוד מוקדם למעבר לטיולון וממש לא מומלץ להעביר תינוקות בגיל זה לטיולון(אלא אם כן הטיולון נשכב ל- 180 מעלות וכל זמן שהם בטיולון הם שוכבים במצב של 180 מעלות). אילו פעולות תינוק צריך לבצע בגיל חצי שנה?

מהו הגיל הממוצע היום שבו הורים נוהגים לעבור מאמבטיה לטיולון?

היום כל האמהות לחוצות להעביר את התינוקות לטיולון ואמא שבגיל 4 חודשים עדיין משאירה את התינוק באמבטיה נחשבת לפעמים לחריגה בקרב מכרותיה וחברותיה.לעומת זאת, יש הורים לתינוקות שגם בגיל 4.5 וחמישה חודשים עדיין משאירים אותם באמבטיה של העגלה והיא עדיין מתאימה להם. זה מאוד תלוי בתינוק ותלוי בהורים, וכמובן גם תלוי בגודל וברוחב של האמבטיה של העגלה שברשותכם.

דברים שחשוב לדעת כאשר רוצים לעבור מאמבטיה לטיולון:

מצבים שונים בטיולון

לא לשים את התינוק במצב ישיבה אלא אם כן עשה כבר סימנים של התיישבות. בתחילת המעבר לטיולון עדיף לשים את התינוק בזוית הכי קהה שמאפשר הטיולון שברשותכם.

כיוון הנסיעה בטיולון

אם יש אפשרות בטיולון שלכם, שימו את התינוק תחילה נגד כיוון הנסיעה, כך שפניו מופנות אליכם.כך תוכלו לראות אותו, לראות איך הוא מגיב למצב החדש שלו בטיולון. כשתרגישו מעט יותר בטחון וכשהתינוק יגדל מעט, הפכו את כיוון הטיולון (במידה והעגלה שלכם מאפשרת זאת) ותנו לתינוק להנות מלראות את הדרך עם כיוון הנסיעה. מה התינוק שלכם ממש לא חייב לבצע בגיל חצי שנה? די עם הלחץ..

מתי מומלץ לעבור לטיולון

לכו עם האינסטינקטים שלכם

אין חוקים בעניין של מתי לעבור לטיולון, אבל צריך להיות ערניים למצב ההתפתחותי של התינוק ובהתאם לכך לקבוע מתי לעבור לטיולון.אם התינוק מתחיל לעשות סימנים של התיישבות. אם התינוק גדל מאוד ומתעניין בסביבתו. אם אתם רואים שבאמבטיה באמת כבר צפוף עברו לטיולון.

מתי לעבור לטיולון

בכל מקרה דעו שמתחת לגיל 4 חודשים לא נהוג ולא מומלץ לעבור לטיולון, לא משנה מה מצב הישיבה/התפתחות של התינוק. אין טעם לסכן את התפתחותו התקינה של התינוק שלכם. הקשיבו לאינסטינקטים שלכם, במידה ואתם מתלבטים – אין שום פסול בלהתייעץ עם הרופא ילדים שלכם (קפצו אליו עם העגלה ושאלו מה הוא חושב).

Share This Post
Have your say!
01
2 Comments
  1. שאלה – האם זה נבון לעבור מאמבטיה לטיולון בחורף? שהרי אם נשים לב, רגלי התינוק כאילו חשופות הרבה יותר לקור, כי קשה להשאיר אותן מכוסות כשהוא "משחק עם רגליו". באמבטיה כל הגוף, כולל הרגליים, נמצאים במקום "מוגן" (ומכוסה) הרבה יותר מהקור החיצוני מאשר בטיולון. אנחנו, אגב, גרים בגליל. תודה!

    Reply
    • נו לאחר כמעט חמש שנים, מה התשובה??

      Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

מעבר לסרגל הכלים