שבוע 38 להריון

שבוע 40

שבוע 38

שבוע 38 להריון הגיע. מה קורה בשבוע זה? אצל העובר – העובר מתחיל את דרכו אל תעלת הלידה. הוא ממשיך לגדול, אבל בקצב הרבה יותר איטי בשלב זה. אצלך – סידורים אחרונים ללידה ומתן שתן תכוף עקב הירידה של העובר לכיוון צוואר הרחם ותעלת הלידה. חשוב לדעת מה קורה בבית החולים עד ללידה, ומה קורה בלידה עצמה.

שבוע 38 – איזה חודש זה?

שבוע 38 נמצא בטווח של החודש התשיעי. זהו השבוע השלישי לחודש התשיעי להריונך. לטבלת חודשי ההריון לפי שבועות

מה קורה לעובר במהלך שבוע 38 להריון?

העובר ממשיך לגדול השבוע, אם כי בקצב מועט מאשר קודם. משקל העוברים משתנה מאוד מעובר לעובר בשלב זה. עם זאת, רוב העוברים בלידתם שוקלים בין 2.7 ק"ג ל – 3.5 ק"ג. העובר מתחיל לרדת בשלב זה לכיוון צוואר הרחם ותעלת הלידה.

מה קורה איתך במהלך שבוע 38?

מתן שתן תכוף ומועד הלידה

בשלב זה העובר מתחיל לרדת לכיוון תעלת הלידה ועקב כך לוחץ על איזור שלפוחית השתן לכן תרגישי שאת הולכת המון לשירותים. זה תקין לשלב זה והחדשות הטובות הן שזה ממש אוטוטו נגמר. לפי מחקרים, כ – 13% מהלידות בעולם מתרחשות במהלך שבוע 38 להריון. אז כן, בהחלט קיים סיכוי שתלדי השבוע. עם זאת, הסיכוי ללדת בשבוע 39 עולה ל – 26% ולידה בשבוע 40 סיכוייה הם כבר 31%. נורא מפתה בשלב זה לנחש אם "הבטן ירדה" או אם ההפרשה הצמיגית שראית בשירותים היא אולי הפקק הרירי שהשתחרר ואולי הלידה קרבה. אין טעם לעסוק בניחושים, אך כן כדאי להיערך. חשוב שיהיה לך תיק מוכן ללידה. חשוב גם לדעת איך לזהות ירידת מים או הגעת צירים. חשוב לדעת שרק כ – 15% מהלידות מתחילות עם ירידת מים. השאר מתחילות בצירים.

סידורים אחרונים לפני הלידה

השבוע מומלץ לסיים סידורים ומטלות אחרונות לפני הלידה. חשוב לדאוג שיש לכם את כל הציוד שכדאי לרכוש בהזמנת לידה. חשוב שתדברו ביניכם לגבי מה יקרה כאשר תשהו בבית החולים. מי יארגן את הבית עבורכם? מי יבצע כביסות לתינוק לפני הגעתכם? חשוב שתדברו גם על הרגשות שלכם, זו תקופה לא קלה ומעורבים בה הרבה רגשות – טובים ולעיתים גם פחות טובים.

מה עובר עלייך בשבוע 38? מוזמנת לשתף אותנו בתגובות לכתבה

מה מומלץ לעשות במהלך שבוע 38 להריון?

להקפיד לשתות הרבה. מאזן נוזלים תקין חשוב מאוד בשלב זה, גם עבורך וגם עבור העובר.

להכין תיק ללידה, במידה ועוד לא הכנתם.

להחליט האם תרצו מלונית וחשוב מאוד כבר לדעת איפה תרצו ללדת.

לדעת איך לזהות ירידת מים, או הגעה של צירים

לא לעבוד קשה, לא פיזית ולא מנטאלית, עלייך להוריד הילוך ולשמור על עצמך לקראת הלידה שנמצאת ממש מעבר לפינה.

כל הריון מתפתח בצורה אינדיבידואלית. הנאמר מעלה הנו בגדר ממוצע וייתכן כי הנאמר מעלה רלוונטי או אינו רלוונטי אלייך בשבוע ההריון הספציפי. המידע המופיע במאמר מובא לצורך מידע כללי בלבד. המידע מהווה את עמדתו של כותבו ואינו מהווה חוות דעת מקצועית או רפואית. אין המאמר מהווה תחליף לבדיקה רפואית פרטנית או לדעתו של איש מקצוע. האתר (ללדת) או כותב המאמר לא יהיו אחראים לכל תוצאה הנובעת מפרסום תוכן זה.

Share This Post
Have your say!
00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.